Bydgoszcz
16C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h NNW
H 16 • L 16
19C
Wt
23C
Sr
24C
Czw
22C
Pt
24C
Sob
Metropolia BydgoskaMETROPOLIA LITEKonkursyTwórczość Ildefonsa Bańkowskiego na wystawie i w katalogu. Wygraj jeden z nich [KONKURS]
Ildefons Bańkowski, bwa
17.09.2017 | 12:33

Twórczość Ildefonsa Bańkowskiego na wystawie i w katalogu. Wygraj jeden z nich [KONKURS]

Na wiadomości czekamy do niedzieli, 24 września do godziny 20:00.

Na zdjęciu: Jedna z fotografii, którą można zobaczyć na wystawie w Galerii Miejskiej bwa.

Fot. mat. pras.

Od kilku dni w Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy można oglądać wystawę prac tworzącego w Bydgoszczy Ildefonsa Bańkowskiego. Zapomniany przez wiele osób artysta został przypomniany nie tylko poprzez wystawę, ale również katalog powstały specjalnie na to wydarzenie. Jego pięć egzemplarzy trafi do naszych czytelników.

Na wspomnianej, pierwszej od śmierci artysty, wystawie pt. Czarno-biały świat lat. 60 w fotografii Ildefonsa Bańkowskiego znajduje się blisko 150 fotografii czarno-białych, wielkoformatowych. Twórczość Ildefonsa Bańkowskiego została zamknięta w 10 cyklach: architektura osiedli, eksperymenty i konoida, archetony i tony, sylwetki i portrety, tematy marynistyczne, mikroświaty faktur, światłocienie nekropolii, oblicza Egiptu, fotografia a muzyka, metafory ładu. – Wystawa to próba pokazania działalności artystycznej Ildefonsa Bańkowskiego w okresie tzw., „czarno-białym”, który przypada na lata 60. Zdjęcia z tamtych lat mają charakter artystyczny, ale i użytkowy – informują twórcy wystawy. [CZYTAJ WIĘCEJ O WYSTAWIE]

Twórczość i biografię artysty można poznać również dzięki stworzonemu na tę okazję katalogowi. Znajdują się w nim teksty napisane m.in. przez pierwszą żonę fotografa – dr inż. arch. Barbarę Bańkowską oraz zdjęcia Ildefonsa Bańkowskiego. Katalog można zakupić na miejscu wystawy, lecz kilku naszych czytelników otrzyma go za darmo. Będzie to pięć pierwszych osób, które już uczestniczyły w wystawie i prawidłowo odpowiedzą na wszystkie poniższe pytania konkursowe:

1. Częścią którego cyklu jest zdjęcie promujące wystawę „Burza Piaskowa” z 1964 roku?
2. Jaki rodzaj muzyki towarzyszy zwiedzającym wystawę „Czarno- biały świat….”?
3. Zdjęcia jakiego miasta zobaczyć możemy na prezentacji slajdów w telewizorze?
4. Który z prezentowanych 10 cykli fotograficznych na wystawie jest najkrótszy?
5. Gdzie Ildefons Bańkowski robił zdjęcia konoid, fotografując wprawione w ruch wahadło Focaulta?

Odpowiedzi należy wysyłać mailowo na adres: konkurs@metropoliabydgoska.pl dodając w treści swoje imię i nazwisko, a w tytule hasło „BWA”. Na odpowiedzi czekamy do niedzieli, 24 września do godz. 20:00. Zwycięzcy zostaną poinformowani o wygranej i sposobie odbioru nagrody w wiadomości zwrotnej.

Powiązane treści