Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 1 • L 1
1C
Nd
-0C
Pon
-0C
Wt
-3C
Sr
-4C
Czw
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportTyczkarz Zawiszy wygrał mityng w Szczecinie. I wypełnił minimum na halowe mistrzostwa świata
paweł-wojciechowski-st
13.02.2018 | 09:59

Tyczkarz Zawiszy wygrał mityng w Szczecinie. I wypełnił minimum na halowe mistrzostwa świata

W Szczecinie wystartowali tyczkarze Zawiszy.

Na zdjęciu: Paweł Wojciechowski uzyskał wynik 5,78 m i wypełnił minimum na halowe mistrzostwa globu.

Fot. Sebastian Torzewski

Paweł Wojciechowski wygrał konkurs skoku o tyczce podczas mityngu, który rozegrano w Netto Arenie w Szczecinie. Tyczkarz Zawiszy wypełnił także minimum na halowe mistrzostwa globu.

Wojciechowski ostatnio startował w mityngach z cyklu IAAF World Indoor Tour. W Niemczech zajmował trzecie miejsce (w Karlsruhe) i szóste (w Duesseldorfie), a także uplasował się na trzeciej pozycji w Madrycie. W Szczecinie celem tyczkarza Zawiszy było wypełnienie minimum na halowe mistrzostwa świata, które na początku marca odbędą się w Birmingham.

CZYTAJ WIĘCEJ: Osiem medali lekkoatletów Zawiszy i BKS-u na młodzieżowych mistrzostwach Polski w Toruniu

W szczecińskiej Netto Arenie, Wojciechowski uzyskał wynik 5,78 m. Ten rezultat dał bydgoszczaninowi triumf w zawodach, ale też – co równie ważne – zawodnik Zawiszy wypełnił minimum na halowe mistrzostwa globu. Drugi z tym samym wynikiem był Kanadyjczyk Shawnacy Barber, ale to Polak pokonał poprzeczkę zawieszoną na tej wysokości już w pierwszym podejściu. Wojciechowski następnie bezskutecznie atakował wynik 5,85 m, trzykrotnie trącąc poprzeczkę. Na najniższym stopniu podium stanął inny z biało-czerwonych Piotr Lisek, który pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,71 m.

Równolegle z konkursem tyczkarzy, w Szczecinie rywalizowały również kobiety. Najlepsza okazała się Niemka Angelika Moser, która uzyskała wynik 4,41 m. W zawodach wystąpiły także dwie zawodniczki Zawiszy. Na czwartym miejscu uplasowała się Kamila Przybyła z wynikiem 4,11 m. Następnie trzykrotnie strąciła poprzeczkę, która zawieszona była na 4,31 m. Victoria Kalitta zajęła ósme miejsce, uzyskując wynik 3,91 m, co jest jej najlepszym wynikiem.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail