Bydgoszcz
20C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 20 • L 20
20C
Pon
17C
Wt
19C
Sr
21C
Czw
25C
Pt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCITydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
tydzien_ofiar_page_1
19.02.2016 | 16:06

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Na zdjęciu: Fragment plakatu promującego wydarzenie

Fot. materiały prasowe

W dniach 22-17.02.2016r. obchodzimy Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W tym czasie specjaliści będą pełnić dyżury, podczas których zainteresowani będą mogli dowiedzieć się więcej na temat przestępstw.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem organizowany jest przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Jego idea zrodziła się w 2000 roku. Celem tego wydarzenia jest zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osob pokrzywdzonych przestępstwem. Data jego rozpoczęcia nie jest przypadkowa. 22 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Ofiar Przestępstw oraz ustanowiony przez polski rząd Dzień Ofiar Przestępstw.

W tym szczególnym tygodniu osoby pokrzywdzone przestępstwem mogą porozmawiać z m.in. adwokatem, radcą prawnym, notariuszem, prokuratorem, policjantem, kuratorem sądowym i komornikiem. Informacje prawne udzielane są za darmo. Pokrzywdzeni mogą także skorzystać z bezpłatnej pomocy psychologicznej.

Po pomoc należy zgłaszać się do Ośrodków Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, które będą otwarte od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-18:00 i w sobotę w godz. 10:00-13:00. W województwie kujawsko-pomorskim pomocy udzielać będzie Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Inowrocławiu przy ul. Dworcowej 11 oraz Stowarzyszenie „AZYL” Na Rzecz Pomocy Kobietom i Dzieciom Ofiarom Przemocy w Toruniu przy ul. Brzozowej 9.

Ponadto przy ul. Jesionowej 24 powstanie specjalny punkt konsultacyjny zorganizowany przez Fundację Wszystkich Pokoleń. W poniedziałek (22.02) w godz. 16:00-19:00 będzie można porozmawiać tam z policjantami Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Funkcjonariuszy będzie można spotkać także w Rejonowym Ośrodku Pomocy Społecznej Śródmieście przy ul. Ogrodowej 9 w Bydgoszczy. Dyżur policjanta w tym miejscu odbędzie się we wtorek (23.02) i czwartek (25.02) w godz. 10:00-15:00.

Informacje o dokładnych godzinach pozostałych dyżurów można uzyskać kontaktując się z wyżej wymienionymi ośrodkami.

Podobne wpisy

Powiązane treści