Bydgoszcz
15C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 15 • L 15
18C
Wt
18C
Sr
26C
Czw
21C
Pt
21C
Sob
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIUciekał przed policją, bo miał wiele na sumieniu
Kontrola_trzezwosci
17.06.2017 | 14:13

Uciekał przed policją, bo miał wiele na sumieniu

Na zdjęciu: Dokumenty do kontroli...

Fot. Stanisław Gazda

Patrol z bydgoskiej „drogówki” próbował zatrzymać mieszkańca Bydgoszczy. Ten nie dość, że tego nie zrobił, to rzucił się do ucieczki, podczas której spowodował kolizję. Chwilę później był już w rękach funkcjonariuszy. Jak się okazało 42-latek miał cztery promile alkoholu w organizmie. Tylko za niezatrzymanie się do kontroli i grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. A bagaż przewinień wiózł ze sobą niemały…

W czwartek około godziny 18:00 patrol ruchu drogowego kontrolując pojazdy przy ulicy Łochowskiej w Bydgoszczy, zauważyli vw polo jadącego w kierunku centrum miasta. Jeden z policjantów postanowił zatrzymać kierującego do kontroli, dając sygnały do zatrzymania. Ten jednak, widząc funkcjonariusza przyspieszył i zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli za nim w pościg. O tej sytuacji powiadomili dyżurnego bydgoskiej policji.

Kierowca vw, uciekając przed funkcjonariuszami, zderzył się na ulicy Nakielskiej z oplem. To jednak go nie powstrzymało. Skręcił w ulicę Notecką, a następnie w ulicę Spacerową. Pościg zakończył się na ulicy Wiśniowej. Tam policjanci zatrzymali mężczyznę. Jak się okazało, 42-latek uciekał, bo miał zabrane prawo jazdy. Jednak to nie był jego jedyny problem. Policjanci wyczuli od niego alkohol. Badanie trzeźwości to potwierdziło. Miał cztery promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Teraz mężczyzna będzie odpowiadać za niezatrzymanie się do kontroli policjantowi, kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu.

Policja przypomina, że z dniem 01 czerwca 2017 roku w kodeksie karnym nastąpiły zmiany. Do katalogu przestępstw dołączył między innymi art. 178b, który mówi o tym, że kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Powiązane treści