Bydgoszcz
0C
Słonecznie
94% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 0 • L 0
3C
Sob
5C
Nd
2C
Pon
4C
Wt
4C
Sr
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleUciekinierzy z grudziądzkiego więzienia zatrzymani przez policjantów z Bydgoszczy i Poznania
zatrzymanie_poznan
14.10.2015 | 07:49

Uciekinierzy z grudziądzkiego więzienia zatrzymani przez policjantów z Bydgoszczy i Poznania

Tylko kilkadziesiąt godzin cieszyli się wolnością trzej mężczyźni, którzy w minioną sobotę zbiegli z zakładu karnego w Grudziądzu.

Na zdjęciu: Zbiegów zatrzymano na terenie jednego z mieszkań przy ulicy Kórnickiej w Poznaniu.

Fot. mat. prasowe KWP Bydgoszcz

Trzech mężczyzn – Bartosza Ś., Roberta B. oraz Marcina P. – którzy w miniony weekend uciekli z zakładu karnego w Grudziądzu zatrzymała we wtorkowy wieczór policja – poinformowały służby prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Do ujęcia uciekinierów doszło około godziny 20:00. Wszyscy mężczyźni znajdowali się w jednym z lokali w bloku wielorodzinnym przy ulicy Kórnickiej. Oprócz policjantów z KWP w Bydgoszczy, w akcji wzięli udział funkcjonariusze z Poznania. – Razem z trzema zbiegami został zatrzymany także mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego, który najprawdopodobniej pomagał im przy ucieczce – informuje podinsp. Monika Chlebicz, rzecznik komendanta wojewódzkiego z Bydgoszczy.

Mężczyźni wydostali się z grudziądzkiego więzienia w sobotę około godziny 21:00. Swoją akcję przygotowywali najprawdopodobniej od kilku tygodni – mieli do dyspozycji niezbędny sprzęt, w tym linę o długości 20 metrów, brzeszczoty, a także telefon komórkowy, dzięki któremu komunikowali się najprawdopodobniej z pomocnikami na wolności.

W wyniku ucieczki trzech skazanych minister sprawiedliwości Borys Budka zdymisjonował już szefa okręgowej Służby Więziennictwa płk. Dariusza Szatkowskiego, a także dyrektor zakładu karnego, gdzie swoją karę odbywali osadzeni – ppłk Marlenę Lubiejewską.

Mimo ustalenia miejsca pobytu uciekinierów i ich zatrzymania, w dalszym ciągu będzie toczyło się śledztwo mające wyjaśnić okoliczności sobotnich zdarzeń. Śledczy nie wykluczają, że w sprawę mogą być zamieszani członkowie personelu grudziądzkiego zakładu karnego.

Powiązane treści