Bydgoszcz
21C
Burze
49% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 21 • L 21
13C
Wt
14C
Sr
9C
Czw
11C
Pt
14C
Sob
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportUciekły spod topora. Siatkarki Pałacu zwycięskie w Ostrowcu Świętokrzyskim!
Pałac -KSZO_Siatkówka_SG (34)
11.04.2018 | 23:24

Uciekły spod topora. Siatkarki Pałacu zwycięskie w Ostrowcu Świętokrzyskim!

Rywalizacja w barażu toczyć się będzie do dwóch wygranych spotkań.

Na zdjęciu: Siatkarki Pałacu skutecznie blokowały ataki rywalek.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

Znakomita końcówka sezonu zasadniczego Ligi Siatkówki Kobiet w wykonaniu podopiecznych Piotra Makowskiego. Po wygranej nad KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, bydgoski zespół powalczy w barażu o pozostanie w elicie.

Sytuacja przed ostatnią kolejką była jasna: Pałac uniknie spadku, jeśli wygra swój mecz, a jednocześnie Poli Budowlani Toruń nie zdobędą punktu w starciu z ŁKS-em.

Bydgoszczanki zagrał w Ostrowcu niezłe zawody. Duże brawa należą im się za pierwszego seta, w którym w pewnym momencie przegrywały już różnicą siedmiu punktów (8:15). Ale wówczas dokonały zrywu i wyszły na prowadzenie 20:19, gdy swoje ataki kończyły Krzywicka i Misiuna. Rywalkom udało się jeszcze doprowadzić do walki na przewagi, ale w nich skuteczniej zagrały siatkarki Pałacu. Druga i trzecia partia to z kolei przewaga bydgoskiej drużyny praktycznie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła.

Pałac teraz powalczy w barażu o pozostanie w elicie. Rywalem bydgoskiej drużyny będzie Legionovia, a rywalizacja toczyć się będzie do dwóch wygranych spotkań. Pierwsze z nich – już w tę sobotę w Legionowie (18:00). Rewanż 18 kwietnia w Bydgoszczy.

Powiązane treści