Bydgoszcz
-1C
Słonecznie
33% wilgotność
Wiatr: 10km/h ENE
H -1 • L -1
-4C
Nd
-1C
Pon
-0C
Wt
4C
Sr
5C
Czw
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaUczelnie niepubliczne a Ustawa 2.0. Wiceminister Bobko w KPSW
Aleksander Bobko w KPSW_SG (5)
23.11.2017 | 18:01

Uczelnie niepubliczne a Ustawa 2.0. Wiceminister Bobko w KPSW

Na zdjęciu: Podczas briefingu z dziennikarzami.

Fot. Stanisław Gazda

Aleksander Bobko, Wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego wziął udział w sympozjum na temat przyszłości uczelni niepublicznych, zorganizowanym przez Kujawsko-Pomorską Szkołę Wyższą w Bydgoszczy.

Podczas sympozjum zatytułowanego „Uczelnie niepubliczne w perspektywie Ustawy 2.0” głos zabierali: prof. dr hab. Józef Szabłowski, Rektor Warszawskiej Szkoły Wyższej z siedzibą w Otwocku, dr hab. Stanisław Kunikowski, prof. nadzw., Rektor Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku, dr Wiesław Juchacz, Rektor Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości w Inowrocławiu oraz dr Grażyna Szabelska z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałczu. Gość specjalny sympozjum – Wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. dr hab. Aleksander Bobko wygłosił główny referat „Uczelnie niepubliczne a Ustawa 2.0.

Podczas krótkiego briefingu z dziennikarzami wyraził nadzieję, że projekt nowej ustawy o szkolnictwie wyższym, cieszący się poparciem większości środowisk akademickich, zyska poparcie także w Sejmie i przekonają się do niego PiS nastawieni na razie krytycznie do proponowanych zmian. Choć te – jak podkreślił prof. Bobko – nie będą rewolucyjne.

Podobne wpisy

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail