Bydgoszcz
16C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 16 • L 16
18C
Czw
19C
Pt
21C
Sob
24C
Nd
26C
Pon
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaUczniowie głosowali. Jak przebiegały wybory?
DSC02000
21.10.2015 | 07:22

Uczniowie głosowali. Jak przebiegały wybory?

Na zdjęciu: Wybory odbyły się między innymi bydgoskim Gimnazjum nr 37 Integracyjnym.

Fot. nadesłane

W poniedziałek w szkołach całej Polski odbyła się symulacja wyborów parlamentarnych. Uczniowie mogli poczuć atmosferę głosowania i wybrać swoich kandydatów.

Ogólnopolski program „Młodzi głosują” towarzyszy wyborom od 1995 roku. Polega na organizacji debat, zajęć edukacyjnych oraz – co najważniejsze – przygotowaniu i przeprowadzeniu symulowanych wyborów powszechnych.

W tym roku szkolne wybory odbyły się w poniedziałek, 19 października. W akcji wzięło udział szesnaście bydgoskich placówek, siedem z powiatu inowrocławskiego, pięć z nakielskiego i cztery ze świeckiego.  – To świetny pomysł, aby nauczyć młodych ludzi samorządności. Takie przedsięwzięcie daje możliwość sprawdzenia swoich obywatelskich postaw – mówi Monika Dymarkowska-Baron, która w Gimnazjum nr 37 wraz z Małgorzatą Barciszewską-Krupką była koordynatorem projektu. Uczniowie, po zapoznaniu się z programami komitetów wyborczych, mogli oddać głos na swojego faworyta. Oficjalne wyniki akcji poznamy 26 października.

 

Powiązane treści