Bydgoszcz
-1C
Niebo częściowo zachmurzone
92% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H -1 • L -1
-4C
Wt
-8C
Sr
-9C
Czw
-8C
Pt
-1C
Sob
PILNE: Tramwaje ponownie nie kursują ulicą Chodkiewicza. Linie nr 4 i 6 skierowane są do pętli Las Gdański, możliwe są także opóźnienia kursów - podało ZDMiKP.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaUczniowie głosowali. Jak przebiegały wybory?
DSC02000
21.10.2015 | 07:22

Uczniowie głosowali. Jak przebiegały wybory?

W poniedziałek w szkołach odbyła się symulacja wyborów parlamentarnych.

Na zdjęciu: Wybory odbyły się między innymi bydgoskim Gimnazjum nr 37 Integracyjnym.

Fot. nadesłane

W poniedziałek w szkołach całej Polski odbyła się symulacja wyborów parlamentarnych. Uczniowie mogli poczuć atmosferę głosowania i wybrać swoich kandydatów.

Ogólnopolski program „Młodzi głosują” towarzyszy wyborom od 1995 roku. Polega na organizacji debat, zajęć edukacyjnych oraz – co najważniejsze – przygotowaniu i przeprowadzeniu symulowanych wyborów powszechnych.

W tym roku szkolne wybory odbyły się w poniedziałek, 19 października. W akcji wzięło udział szesnaście bydgoskich placówek, siedem z powiatu inowrocławskiego, pięć z nakielskiego i cztery ze świeckiego.  – To świetny pomysł, aby nauczyć młodych ludzi samorządności. Takie przedsięwzięcie daje możliwość sprawdzenia swoich obywatelskich postaw – mówi Monika Dymarkowska-Baron, która w Gimnazjum nr 37 wraz z Małgorzatą Barciszewską-Krupką była koordynatorem projektu. Uczniowie, po zapoznaniu się z programami komitetów wyborczych, mogli oddać głos na swojego faworyta. Oficjalne wyniki akcji poznamy 26 października.

 

Powiązane treści