Bydgoszcz
16C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 16 • L 16
18C
Czw
19C
Pt
21C
Sob
24C
Nd
26C
Pon
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaUczniowie poznali życie osób niepełnosprawnych
osoby niepelnosrpawne
04.12.2015 | 07:56

Uczniowie poznali życie osób niepełnosprawnych

Na zdjęciu: Uczniowie ZS 14 mogli zobaczyć, jak wygląda życie osób niepełnosprawnych.

Fot. nadeslane

3 grudnia to Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W związku z tym w bydgoskich placówkach oświatowych odbyły się specjalne zajęcia na ten temat.

W środę w integracyjnym Zespole Szkół nr 14 zorganizowano warsztaty „Życie osób słabowidzących i niewidomych” przygotowane przez rewalidatorów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 oraz „Życie na wózku” zaprezentowane przez Michała Słomińskiego z Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. Podczas zajęć gimnazjaliści mogli doświadczyć, jakie trudności wynikają z niepełnosprawności, ale też dostrzec, jak barwne i wartościowe może być życie osób zmagających się z takimi problemami. Młodsi uczniowie bawili się podczas występu grupy cyrkowej „Z dołu do góry” oraz podczas „Burzy zmysłów”, gdy mogli poczuć, jak wygląda świat, gdy zmysły nie działają prawidłowo. Zorganizowane były także międzyklasowe zawody związanie z życiem osób niepełnosprawnych oraz występ grupy artystów No Name z SOSW nr 3 w Bydgoszczy.

10 grudnia w Pałacu Młodzieży odbędzie się organizowany m.in. przez ZS nr 7 Przegląd Małych Form Scenicznych „Serce słyszy Serce” przeznaczony dla dzieci z dysfunkcjami słuchu, wzroku bądź z niepełnosprawnością intelektualną zainteresowanych edukacją sceniczną. Swój dorobek artystyczny zaprezentuje około 150 uczestników, a podczas imprezy zostaną wręczone statuetki ,,Przyjaciel Niepełnosprawnych’’.

Powiązane treści