H 0 • L 0
-2C
-2C
-0C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportUdany weekend bydgoskich piłkarzy. Zawisza, Chemik i Polonia ze zwycięstwami
Zawisza Bydgoszcz, Gryf Sicienko - ST (1)
03.09.2017 | 08:58

Udany weekend bydgoskich piłkarzy. Zawisza, Chemik i Polonia ze zwycięstwami

W sobotę piłkarze bydgoskich klubów zagrali w meczach ligowych.

Na zdjęciu: Zawiszanie odnieśli trzecie zwyciestwo w tym sezonie.

Udany weekend mają za sobą piłkarze bydgoskiego klubu. Chemik, Polonia i Zawisza wygrały, a BKS zremisował.

Piłkarze Chemika grali w Warlubiu z piątym dotąd Startem.  Podopieczni Piotra Gruszki objęli prowadzenie w 19. minucie po skutecznie wykonanym rzucie karnym przez Michała Żurowskiego. Gospodarzom udało się wyrównać krótko przed przerwą, gdy bramkę z rzutu wolnego zdobył były piłkarz naszego klubu, Justyn Jurczak. Osiem minut po zmianie stron  Paweł Olszewski dośrodkował z rzutu rożnego, a wracający po kontuzji Dawid Janicki zdobył bramkę przesądzającą o zwycięstwie bydgoszczan. .

Trzy punkty do swojego dorobku dopisała też Polonia, która po golach Adama Kardasza i Roberta Sawickiego pokonała Legię Chełmża. Już przy stanie 2:0 Szymon Kmiecik obronił rzut karny. Po pięciu kolejkach Chemik prowadzi w tabeli z kompletem punktów na koncie. Polonia jest szósta z dziewięcioma oczkami.

W 4. kolejce klasy okręgowej piłkarze BKS-u Bydgoszcz zremisowali na wyjeździe z Flisakiem Złotoria 0:0. Kolejne trzy punkty zdobył Zawisza, który pokonał Victorię Koronowo 1:0 po bramce Arkadiusza Nowickiego i nadal jest liderem A klasy.