Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 17 • L 11
18C
Sr
21C
Czw
21C
Pt
24C
Sob
25C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleUdaremniona kradzież – dzięki czujności świadka
policja_akcja_909_606_SG
22.03.2017 | 17:06

Udaremniona kradzież – dzięki czujności świadka

Jak dobrze mieć sąsiada...

Na zdjęciu: Policjanci ujęli niedoszłych złodziei.

Fot. archiwum

Dwaj bydgoszczanie odpowiedzą za kradzież, po tym jak pod nieobecność właściciela domu weszli do budynku przez uchylone okno piwniczne. W momencie, gdy byli w środku zostali zatrzymani przez policjantów z bydgoskiego Szwederowa. Słowa podziękowania należą się osobie, która widząc moment wejścia sprawców przez małe okno piwniczne zareagowała i zadzwoniła na policję.

W minioną niedzielę (19.03.2017) tuż po godzinie 21.00 dyżurny komisariatu na bydgoskim Szwederowie otrzymał zgłoszenie o osobach, które przez okno piwniczne mają wchodzić do jednego z domów przy ul. Konopnickiej w Bydgoszczy.

Po przyjeździe na miejsce policjanci stwierdzili, że posesja jest ogrodzona, a brama wjazdowa i furtka zamknięte są na kłódkę. Chcąc dokładnie zweryfikować zgłoszenie policjanci przeskoczyli przez ogrodzenie i sprawdzili teren posesji. Drzwi do domu były zamknięte. Zaczęli sprawdzać okna piwniczne. Okazało się, że jedno z nich było otwarte. W tym samym momencie mundurowi usłyszeli dobiegające stamtąd odgłosy przemieszczania się osób. Po kilkukrotnym wezwaniu do wyjścia z piwnicy, opuścił ją mężczyzna, który oświadczył, że był tam z kolegą. Gdy drugi z „nieproszonych gości” nie wychodził policjanci postanowili wejść do środka. Podczas przeszukania, w jednym z pomieszczeń piwnicznych, znaleźli ukrytego pod stertą prześcieradeł mężczyznę. 29-latek i jego o 5 lat młodszy kolega zostali zatrzymani pod zarzutem usiłowania kradzieży. Ponadto podczas sprawdzenia terenu posesji policjanci ujawnili część samochodową oryginalnie zapakowaną, którą złodzieje zdążyli już wynieść z piwnicy. Wczoraj (21.03.2017) mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące usiłowania kradzieży. Za tego typu przestępstwo może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Słowa podziękowania należą się świadkowi, który widząc niecodzienną sytuację, zadzwonił na policję i poinformował mundurowych o swoich podejrzeniach.


Powiązane treści