Bydgoszcz
-6C
Słonecznie
79% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H -6 • L -6
1C
Czw
1C
Pt
7C
Sob
6C
Nd
7C
Pon
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaUKW organizatorem ogólnopolskiej olimpiady
logo-pol
18.03.2016 | 12:57

UKW organizatorem ogólnopolskiej olimpiady

Tematem olimpiady jest żegluga i drogi wodne.

Na zdjęciu: Logo Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Fot.

Katedra Rewitalizacji Dróg Wodnych UKW pragnie popularyzować wiedzę o śródlądowych drogach wodnych i morzu, żeglarstwie, Marynarce Wojennej itd. Właśnie dlatego podjęła się organizacji I Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żegludze i Drogach Wodnych.

Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a szczególnie do tych, których profil nauczania związany jest z żeglugą morską i śródlądową, hydrotechniką i melioracjami. Zakres tematyczny konkursu dotyczyć będzie m.in. rodzajów portów i ich infrastruktury, transportu morskiego, Marynarki Wojennej RP i jej okrętów oraz zasad nawigacji w żegludze morskiej i śródlądowej.

Regulamin Olimpiady zakłada, że przeprowadzone zostaną dwie eliminacje: szkolne i centralne. To właśnie poszczególne szkoły powinny do 21 marca zgłosić chęć udziału w wydarzeniu poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie internetowej organizatora. Placówki biorące udział w olimpiadzie będą musiały przeprowadzić eliminacje szkolne w dniach 11-15 kwietnia. Najlepsi uczestnicy przejdą do eliminacji centralnych odbywających się 29 kwietnia w budynku Biblioteki Głównej UKW. Będą one składać się z dwóch etapów. Na początku wszyscy indywidualnie wypełnią test, a dziesięć osób z najlepszymi wynikami dostanie się do finału, w którym również trzeba będzie wypełnić test. Wszyscy finaliści zostaną nagrodzeni. Najlepsza osoba otrzyma tablet, zdobywca drugiego miejsca dostanie dysk zewnętrzny, a nagrodą za trzecie miejsce jest drukarka i skaner. Pozostałe siedem osób otrzyma książki i albumy.

Patronat honorowy nad olimpiadą objął Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Pan Marek Gróbarczyk. Regulamin olimpiady oraz jej dokładny zakres tematyczny znajduje się na stronie internetowej Katedry Rewitalizacji Dróg Wodnych UKW.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail