Bydgoszcz
17C
Słonecznie
82% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 17 • L 17
24C
Pon
24C
Wt
27C
Sr
29C
Czw
25C
Pt
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaUKW organizatorem ogólnopolskiej olimpiady
logo-pol
18.03.2016 | 12:57

UKW organizatorem ogólnopolskiej olimpiady

Tematem olimpiady jest żegluga i drogi wodne.

Na zdjęciu: Logo Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Fot.

Katedra Rewitalizacji Dróg Wodnych UKW pragnie popularyzować wiedzę o śródlądowych drogach wodnych i morzu, żeglarstwie, Marynarce Wojennej itd. Właśnie dlatego podjęła się organizacji I Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żegludze i Drogach Wodnych.

Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a szczególnie do tych, których profil nauczania związany jest z żeglugą morską i śródlądową, hydrotechniką i melioracjami. Zakres tematyczny konkursu dotyczyć będzie m.in. rodzajów portów i ich infrastruktury, transportu morskiego, Marynarki Wojennej RP i jej okrętów oraz zasad nawigacji w żegludze morskiej i śródlądowej.

Regulamin Olimpiady zakłada, że przeprowadzone zostaną dwie eliminacje: szkolne i centralne. To właśnie poszczególne szkoły powinny do 21 marca zgłosić chęć udziału w wydarzeniu poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie internetowej organizatora. Placówki biorące udział w olimpiadzie będą musiały przeprowadzić eliminacje szkolne w dniach 11-15 kwietnia. Najlepsi uczestnicy przejdą do eliminacji centralnych odbywających się 29 kwietnia w budynku Biblioteki Głównej UKW. Będą one składać się z dwóch etapów. Na początku wszyscy indywidualnie wypełnią test, a dziesięć osób z najlepszymi wynikami dostanie się do finału, w którym również trzeba będzie wypełnić test. Wszyscy finaliści zostaną nagrodzeni. Najlepsza osoba otrzyma tablet, zdobywca drugiego miejsca dostanie dysk zewnętrzny, a nagrodą za trzecie miejsce jest drukarka i skaner. Pozostałe siedem osób otrzyma książki i albumy.

Patronat honorowy nad olimpiadą objął Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Pan Marek Gróbarczyk. Regulamin olimpiady oraz jej dokładny zakres tematyczny znajduje się na stronie internetowej Katedry Rewitalizacji Dróg Wodnych UKW.

Powiązane treści