Bydgoszcz
11C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 11 • L 11
15C
Czw
14C
Pt
17C
Sob
21C
Nd
19C
Pon
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaUKW otwiera nowy kierunek. Ma też nowe uprawnienia habilitacyjne
UKW Bydgoszcz
02.12.2015 | 17:50

UKW otwiera nowy kierunek. Ma też nowe uprawnienia habilitacyjne

Na zdjęciu: UKW w tym roku świętuje dziesięciolecie powołania.

Fot. Eryk Dominiczak

Wydział Kultury Fizycznej, Zdrowia i Turystyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego uruchomi od roku akademickiego 2016/2017 nowy kierunek – zarządzanie kryzysowe w środowisku. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznało także bydgoskiej uczelni prawo do nadawania stopnia doktora habilitowanego w zakresie językoznawstwa.

Zarządzanie kryzysowe w środowisku to kolejny nowy kierunek proponowany przez UKW. W ostatnich latach oferta bydgoskiego uniwersytetu wzbogaciła się między innymi o mechatronikę, humanistykę drugiej generacji, rewitalizację dróg wodnych czy ekonomię. Najnowszy kierunek będzie odbywał się w cyklu 3,5-letnim i miał charakter studiów inżynierskich. W jego obrębie będą prowadzone dwie specjalizacje obejmujące środowisko atmosferyczne oraz wodne.

Pod koniec listopada MNiSW ogłosiło, że UKW otrzymało trzecie, obok historii oraz pedagogiki, uprawnienie habilitacyjne. Tym razem nadawanie tego stopnia będzie możliwe dla osób specjalizujących się w obszarze językoznawstwa. Uczelnia posiada także prawo do doktoryzowania w dziedzinach: biologii, dyrygentury, historii, literaturoznawstwa, językoznawstwa, mechaniki, nauk o polityce, pedagogiki i psychologii.

Powiązane treści