Bydgoszcz
-13C
92% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H -13 • L -13
-12C
Pon
-14C
Wt
-13C
Sr
4C
Czw
2C
Pt
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaUKW otwiera nowy kierunek. Ma też nowe uprawnienia habilitacyjne
UKW Bydgoszcz
02.12.2015 | 17:50

UKW otwiera nowy kierunek. Ma też nowe uprawnienia habilitacyjne

W przyszłym roku akademickim Uniwersytet Kazimierza Wielkiego rozpocznie kształcenie studentów z zakresu zarządzania kryzysowego w środowisku.

Na zdjęciu: UKW w tym roku świętuje dziesięciolecie powołania.

Fot. Eryk Dominiczak

Wydział Kultury Fizycznej, Zdrowia i Turystyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego uruchomi od roku akademickiego 2016/2017 nowy kierunek – zarządzanie kryzysowe w środowisku. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznało także bydgoskiej uczelni prawo do nadawania stopnia doktora habilitowanego w zakresie językoznawstwa.

Zarządzanie kryzysowe w środowisku to kolejny nowy kierunek proponowany przez UKW. W ostatnich latach oferta bydgoskiego uniwersytetu wzbogaciła się między innymi o mechatronikę, humanistykę drugiej generacji, rewitalizację dróg wodnych czy ekonomię. Najnowszy kierunek będzie odbywał się w cyklu 3,5-letnim i miał charakter studiów inżynierskich. W jego obrębie będą prowadzone dwie specjalizacje obejmujące środowisko atmosferyczne oraz wodne.

Pod koniec listopada MNiSW ogłosiło, że UKW otrzymało trzecie, obok historii oraz pedagogiki, uprawnienie habilitacyjne. Tym razem nadawanie tego stopnia będzie możliwe dla osób specjalizujących się w obszarze językoznawstwa. Uczelnia posiada także prawo do doktoryzowania w dziedzinach: biologii, dyrygentury, historii, literaturoznawstwa, językoznawstwa, mechaniki, nauk o polityce, pedagogiki i psychologii.

Powiązane treści