Bydgoszcz
20C
Słonecznie
40% wilgotność
Wiatr: 4km/h WNW
H 20 • L 20
19C
Wt
13C
Sr
14C
Czw
20C
Pt
23C
Sob
PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaUKW otwiera nowy kierunek. Ma też nowe uprawnienia habilitacyjne
UKW Bydgoszcz
02.12.2015 | 17:50

UKW otwiera nowy kierunek. Ma też nowe uprawnienia habilitacyjne

W przyszłym roku akademickim Uniwersytet Kazimierza Wielkiego rozpocznie kształcenie studentów z zakresu zarządzania kryzysowego w środowisku.

Na zdjęciu: UKW w tym roku świętuje dziesięciolecie powołania.

Fot. Eryk Dominiczak

Wydział Kultury Fizycznej, Zdrowia i Turystyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego uruchomi od roku akademickiego 2016/2017 nowy kierunek – zarządzanie kryzysowe w środowisku. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznało także bydgoskiej uczelni prawo do nadawania stopnia doktora habilitowanego w zakresie językoznawstwa.

Zarządzanie kryzysowe w środowisku to kolejny nowy kierunek proponowany przez UKW. W ostatnich latach oferta bydgoskiego uniwersytetu wzbogaciła się między innymi o mechatronikę, humanistykę drugiej generacji, rewitalizację dróg wodnych czy ekonomię. Najnowszy kierunek będzie odbywał się w cyklu 3,5-letnim i miał charakter studiów inżynierskich. W jego obrębie będą prowadzone dwie specjalizacje obejmujące środowisko atmosferyczne oraz wodne.

Pod koniec listopada MNiSW ogłosiło, że UKW otrzymało trzecie, obok historii oraz pedagogiki, uprawnienie habilitacyjne. Tym razem nadawanie tego stopnia będzie możliwe dla osób specjalizujących się w obszarze językoznawstwa. Uczelnia posiada także prawo do doktoryzowania w dziedzinach: biologii, dyrygentury, historii, literaturoznawstwa, językoznawstwa, mechaniki, nauk o polityce, pedagogiki i psychologii.

Powiązane treści