Bydgoszcz
2C
Słonecznie
80% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 2 • L 2
8C
Pon
8C
Wt
6C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleUlica Gdańska: Zderzenie radiowozu z osobówką [AKTUALIZACJA]
policja, radiowóz, pożar
20.06.2018 | 21:09

Ulica Gdańska: Zderzenie radiowozu z osobówką [AKTUALIZACJA]

Na zdjęciu: Stłuczka radiowozu z samochodem osobowym na ul. Gdańskiej (zdjęcie ilustracyjne).

Fot. Archiwum

Na ulicy Gdańskiej na wysokości numeru 246 doszło niedawno do zderzenia policyjnego radiowozu z samochodem osobowym.

Właśnie na miejsce dojechali strażacy, jest też pogotowie ratunkowe. Ze wstępnych informacji wynika, że nikt z biorących udział w zdarzeniu nie został poszkodowany, jednak ratownicy medyczni sprawdzają na miejscu stan zdrowia dwóch pasażerów samochodu osobowego oraz policjantów.

Do sprawy wrócimy wkrótce.

AKTUALIZACJA [21.35.]: O godzinie 20.35 jadący na sygnale radiowóz wjechał na skrzyżowanie ulicy Gdańskiej i Czerkaskiej. Jako pojazd uprzywilejowany uczynił to mimo palącego się czerwonego światła sygnalizacji drogowej. Wówczas doszło do zderzenia z seatem. Na szczęście nikomu nic się nie stało i zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa.

Pojawia się pytanie: Kto ponosi winę w tym zdarzeniu – kierujący radiowozem, czy jadący seatem? Sprawa nie do końca jest przesądzona, albowiem prowadzący radiowóz, mimo iż był on pojazdem uprzywilejowanym, powinien upewnić się, czy wjeżdżając na skrzyżowanie przy palącym się czerwonym świetle nie stanowi zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego.


Podobne wpisy

Powiązane treści