Bydgoszcz
7C
Opady
95% wilgotność
Wiatr: 5km/h SE
H 7 • L 7
13C
Wt
9C
Sr
8C
Czw
10C
Pt
10C
Sob
ZDMIKP: Wstrzymanie ruchu tramwajowego w okolicach węzła Garbary. Trwa oczekiwanie na pomoc medyczną dla pasażera.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeUlica Korfantego zostanie wyremontowana. Drogowcy rozpoczęli prace
Korfantego Fordon remont
26.04.2016 | 15:56

Ulica Korfantego zostanie wyremontowana. Drogowcy rozpoczęli prace

ZDMiKP rozpoczyna kolejny remont ulicy. Utrudnienia z nim związane potrwają kilka tygodni.

Na zdjęciu: Prace na ulicy Korfantego mają potrwać do końca maja.

Fot. Stanisław Gazda

Jak poinformował Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, we wtorek rozpoczną się prace remontowe przy ulicy Korfantego. – Najbardziej uciążliwe prace wykonywane będą w godzinach wieczornych i nocnych – zapewniają drogowcy.

Przebudowa odcinka ul. Korfantego pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Prejsa oraz ul. Twardzickiego nie znalazła się w obrębie prac zaplanowanych podczas budowy linii tramwajowej do Fordonu. Dlatego też ZDMiKP zaplanował jego modernizację w pierwszym tegorocznym pakiecie. – Prace będą polegały na wymianie zniszczonych krawężników, ułożeniu nowej nawierzchni oraz wykonania oznakowania poziomego – wyjaśnia Krzysztof Kosiedowski, rzecznik drogowców. Prace mają potrwać pięć tygodni, a ich planowane zakończenie przypada na 30 maja.

W Fordonie toczy się jeszcze jeden remont – wymieniana jest nawierzchnia na ul. Andersa. Komfort jazdy podniesie się na modernizowanym odcinku pomiędzy ulicami Kleeberga a Kasztelańską. Większość prac dobiegła końca na ulicy Nasypowej zlokalizowanej na Jarach. – Przy ulicy planowane są jeszcze dodatkowe roboty na chodnikach – kończy Kosiedowski.

Powiązane treści