Bydgoszcz
20C
Opady
72% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 20 • L 20
21C
Nd
14C
Pon
18C
Wt
21C
Sr
22C
Czw
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeUlica Saperów znowu rozkopana. Radny Wenderlich pyta, dlaczego
Jarosław Wenderlich - ST (1)
07.06.2017 | 11:49

Ulica Saperów znowu rozkopana. Radny Wenderlich pyta, dlaczego

Na zdjęciu: Jarosław Wenderlich, radny Prawa i Sprawiedliwości.

Fot. Sebastian Torzewski

Zaledwie kilka tygodni po zakończeniu remontu ulicy Saperów jego wykonawca – firma Strabag – ponownie wykuł fragmenty nawierzchni. – Dlaczego? – pyta radny PiS Jarosław Wenderlich.

CZYTAJ TAKŻE: Koniec remontu z niemal półrocznym poślizgiem. Autobusy wracają na stałe trasy

Modernizacja ul. Saperów mogła się jej mieszkańcom śnić po nocach – trudności z dotarciem do własnych posesji, brak informacji o postępach prac, wreszcie – niemal półroczne opóźnienie sprawiły, że bydgoszczanie z Jachcic o remoncie chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Ale na razie nie mogą – w połowie maja, a więc niespełna półtora miesiąca po zakończeniu prac, Strabag odgrodził część pasa ruchu, usuwając fragmenty nawierzchni wokół studzienek. Mieszkańców znowu poniosły nerwy. Efekt – interpelacja radnego Wenderlicha. – Proszę o wyjaśnienia odnośnie podjętych prac i co jest ich wynikiem – napisał do prezydenta 22 maja.

Odpowiedź uzyskał w miniony poniedziałek. Okazuje się, że spółka Miejskie Wodociągi i Kanalizacja podczas poremontowego audytu stwierdziła uszkodzenia sieci wodociągowej. W związku z tym Strabag naprawił wspomniane elementy na własny koszt. Ale Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej dodatkowo zażądał zabezpieczenia konstrukcji jezdni na całym modernizowanym odcinku. „Prace będą polegały na ułożeniu nowej warstwy ścieralnej wraz z siatką zbrojeniową wzmacniającą nawierzchnię zgodnie z pierwotnym wykonawstwem” – informuje zastępczyni prezydenta Iwona Waszkiewicz.

Prace mają zakończyć się do 30 czerwca. Wszystkie koszty ma ponieść Strabag.

Powiązane treści