Bydgoszcz
23C
Słonecznie
49% wilgotność
Wiatr: 3km/h N
H 23 • L 23
19C
Wt
19C
Sr
20C
Czw
25C
Pt
20C
Sob
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeUlica Wąbrzeska szykowana do przebudowy. Drogowcy szukają wykonawcy
wabrzeska
20.11.2015 | 14:18

Ulica Wąbrzeska szykowana do przebudowy. Drogowcy szukają wykonawcy

Na zdjęciu: Ulica Wąbrzeska częściowo jest drogą gruntową.

Fot. Google Street View

Do przyszłej środy Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy czeka na oferty na przebudowę ulicy Wąbrzeskiej na Glinkach. Modernizacja znajdującej się w złym stanie technicznym drogi ma ułatwić dojazd do firm znajdujących się w okolicy.

Wąbrzeska to ponad półkilometrowa ulica łącząca aleję Jana Pawła II w okolicach węzła przy lotnisku z ulicą Dobrzyńską. W jej rejonie znajduje się kilkadziesiąt zakładów, do których dojazd jest bardzo utrudniony – część nawierzchni bitumicznej znajduje się w fatalnym stanie, a częściowo ulica jest drogą gruntową (od skrzyżowania z ul. Podleśną w kierunku wspomnianej już Dobrzyńskiej).

Drogowcy uznali, że jej przebudowa nie tylko wpłynie na poprawę jakości dojazdu do przedsiębiorstw, ale także odciąży ulicę Cmentarną z ruchu samochodów ciężarowych (docierają one między innymi do magazynu jednej z firm kurierskich). Dzięki wlotowi od strony al. Jana Pawła II możliwe będzie skierowanie tranzytu właśnie w ten rejon.

Prace obejmą wykonanie nowej nawierzchni drogowej o szerokości siedmiu metrów wraz z kanalizacją deszczową oraz oświetleniem. Dodatkowo, na ul. Wąbrzeskiej mają pojawić się nowe chodniki. Przetarg ogłoszony jest według zasady „Zaprojektuj i wybuduj”.

Powiązane treści