Bydgoszcz
12C
Słonecznie
32% wilgotność
Wiatr: 4km/h NNW
H 12 • L 12
5C
Sob
5C
Nd
8C
Pon
12C
Wt
9C
Sr
PILNE: Źle zaparkowany pojazd na ul. Chodkiewicza. Tramwaje linii nr 4 i 6 skierowane zostały na Las Gdański.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleUmawiał się na seks z 14-latką. Już usłyszał zarzuty
zatrzymanie_galeria
27.04.2016 | 20:07

Umawiał się na seks z 14-latką. Już usłyszał zarzuty

50-letniemu mężczyźnie grożą dwa lata pozbawienia wolności.

Na zdjęciu: Podejrzany został zatrzymany we wtorek po południu w jednym z bydgoskich centrów handlowych.

Fot. mat. prasowe KWP Bydgoszcz

Zarzut nakłaniania w internecie do obcowania płciowego lub poddania się innej czynności seksualnej oraz chęci realizacji tej propozycji postawili bydgoscy policjanci 50-letniemu mężczyźnie, którego zatrzymali we wtorkowe popołudnie w jednym z centrów handlowych wskutek prowokacji „łowcy pedofilów” – Krzysztofa Dymkowskiego z Wrocławia.

O sprawie informowaliśmy już we wtorkowe popołudnie. Na jednym z portali internetowych Dymkowski znalazł anons, z którego wynikało, że mężczyzna zaproponował spotkanie o charakterze seksualnym z nieletnią poniżej 15 roku życia. Podając się za 14-latkę, mieszkaniec Wrocławia nakłonił 50-latka do spotkania w jednej z galerii handlowych w centrum Bydgoszczy. Jednocześnie, zaalarmował miejscową policję.

Sprawą zajęli się kryminalni z Komendy Miejskiej Policji, którzy w ustalonym miejscu i czasie zatrzymali mężczyznę. Po przesłuchaniu zatrzymanego postawili mu zarzuty z artykułu 200a § 2 kodeksu karnego: „Kto za pośrednictwem systemu teleinformatycznego lub sieci telekomunikacyjnej małoletniemu poniżej lat 15 składa propozycję obcowania płciowego, poddania się lub wykonania innej czynności seksualnej lub udziału w produkowaniu lub utrwalaniu treści pornograficznych, i zmierza do jej realizacji, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

O losie zatrzymanego miał jeszcze w środę zadecydować prokurator.

Powiązane treści