Bydgoszcz
22C
Słonecznie
43% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 22 • L 22
22C
Pon
27C
Wt
24C
Sr
20C
Czw
23C
Pt
PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeUmowa na budowę lodowiska podpisana. Na łyżwy już w przyszłym roku?
lodowisko wnetrze
02.06.2016 | 15:54

Umowa na budowę lodowiska podpisana. Na łyżwy już w przyszłym roku?

Obiekt będzie kosztował ponad 20 milionów złotych.

Na zdjęciu: Projekt przygotowało biuro TBi ARCHiTEKCi.

Fot. TBi ARCHiTEKCi

W czwartek uroczyście została podpisana umowa na budowę lodowiska na Babiej Wsi. Obiekt wzniosą firmy Alstal oraz AGB2, a miasto zapłaci za to ponad dwadzieścia milionów złotych.

Konsorcjum złożyło najkorzystniejszą ofertę w rozstrzygniętym w połowie maja przetargu. Propozycja zakłada wzniesienie budynku za 23,5 mln złotych, czyli o trzy miliony mniej niż planował wydać ratusz. Łącznie w przetargu oferty złożyło dziewięć podmiotów, a najdroższa opiewała na 30,9 mln zł. Wszystkie firmy zadeklarowały sześcioletni okres rękojmi za wady po realizacji zamówienia. Alstal wcześniej odpowiadał m.in. za budowę Term Maltańskich w Poznaniu, Opery Leśnej w Sopocie oraz Motoareny w Toruniu.

Umowę podpisali dyrektorzy Alstal Grupa Budowlana sp. z o.o. Piotr Linowiecki i Stella Felchner oraz prezydent Rafał Bruski. – Cieszę się bardzo, że tak skutecznie i szybko przeprowadziliśmy etap projektowania i uzgadniania szczegółów z Radą ds. Estetyki Miasta, a także postępowanie przetargowe na wyłonienie solidnego wykonawcy – powiedział przed złożeniem podpisu Bruski.

Czytaj także: Trwa wyburzanie Torbydu. Jak dziś wygląda lodowisko?

Lodowisko, którego projekt przygotowało biuro TBi ARCHiTEKCi od kilku miesięcy budzi spore kontrowersje. Władze miasta chcą, aby obiekt służył mieszkańcom, dlatego też nie planują pomagania z miejskiej kasy hokeistom, którzy mieliby wynajmować lodowisko na normalnych warunkach, a ponadto w godzinach, gdy nie byliby tym zainteresowani mieszkańcy. Jak tłumaczył w lutym prezydent Bruski, odbudowa drużyny hokejowej w Bydgoszczy byłaby możliwa tylko przy dwóch lodowiskach. Przeciwnicy pomysłu ratusza wskazują na pojemność trybun (krzesełek ma być 300) oraz liczbę szatni, która ma uniemożliwić przeprowadzenie zawodów dla grup młodzieżowych. Nie zgadzają się też z argumentacją Bruskiego, który przekonuje, że udostępnienie lodowiska klubowi hokejowemu z kilkoma grupami młodzieżowymi uniemożliwi mieszkańcom jazdę na łyżwach w dogodnych porach dniach.

Umowny termin zakończenia prac budowlanych wyznaczono na 2 października 2017 roku. W następnych tygodniach prowadzone będą działania związane z uzyskaniem pozwoleń na użytkowanie, wyposażeniem oraz otwarciem lodowiska.

Powiązane treści