Bydgoszcz
8C
Mgła
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 8 • L 8
13C
Pt
14C
Sob
16C
Nd
13C
Pon
12C
Wt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeUmowa na dofinansowanie Kujawskiej podpisana. Bydgoszcz dostała 168 mln zł
podpisanie umowy, cupt, kujawska, rafał bruski - umb
03.08.2017 | 15:16

Umowa na dofinansowanie Kujawskiej podpisana. Bydgoszcz dostała 168 mln zł

Prace na Kujawskiej mają potrwać nawet 30 miesięcy.

Na zdjęciu: W czwartek prezydent podpisał umowę potwierdzającą dofinansowanie.

Fot. UMB

W czwartek w Centrum Unijnych Projektów Transportowych w Warszawie podpisano umowę na dofinansowanie rozbudowy ul. Kujawskiej. Miasto otrzymało 168 milionów złotych.

Jak podkreśla bydgoski ratusz, przyznanie środków zostało zapewnione już w 2014 roku w momencie przyjęcia strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. – Podpisanie tej umowy formalnie uruchamia europejskie dofinansowanie na rozbudowę ul. Kujawskiej – mówi prezydent Rafał Bruski. – W takich momentach odczuwam nie tylko dumę. Skłaniają one też do refleksji nad tym, jak dynamicznie zmienia się miasto dzięki obecności Polski w Unii Europejskiej – dodaje sternik miasta.

Remont Kujawskiej to obok przedłużenia trasy Uniwersyteckiej oraz modernizacji ul. Grunwaldzkiej jedna z najważniejszych inwestycji zaplanowanych w Bydgoszczy na najbliższe lata. W ramach inwestycji miasto pozyska osiemnaście tramwajów, na których dostarczenie podpisano już umowę z Pesą. Trwa też przetarg mający wyłonić wykonawcę robót budowlanych, które potrwają nie więcej niż 30 miesięcy. Całość inwestycji ma kosztować 277 mln zł.

Powiązane treści