Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
55% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 3 • L 3
1C
Wt
-2C
Sr
-0C
Czw
-5C
Pt
-4C
Sob
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeUmowa na dofinansowanie Kujawskiej podpisana. Bydgoszcz dostała 168 mln zł
podpisanie umowy, cupt, kujawska, rafał bruski - umb
03.08.2017 | 15:16

Umowa na dofinansowanie Kujawskiej podpisana. Bydgoszcz dostała 168 mln zł

Prace na Kujawskiej mają potrwać nawet 30 miesięcy.

Na zdjęciu: W czwartek prezydent podpisał umowę potwierdzającą dofinansowanie.

Fot. UMB

W czwartek w Centrum Unijnych Projektów Transportowych w Warszawie podpisano umowę na dofinansowanie rozbudowy ul. Kujawskiej. Miasto otrzymało 168 milionów złotych.

Jak podkreśla bydgoski ratusz, przyznanie środków zostało zapewnione już w 2014 roku w momencie przyjęcia strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. – Podpisanie tej umowy formalnie uruchamia europejskie dofinansowanie na rozbudowę ul. Kujawskiej – mówi prezydent Rafał Bruski. – W takich momentach odczuwam nie tylko dumę. Skłaniają one też do refleksji nad tym, jak dynamicznie zmienia się miasto dzięki obecności Polski w Unii Europejskiej – dodaje sternik miasta.

Remont Kujawskiej to obok przedłużenia trasy Uniwersyteckiej oraz modernizacji ul. Grunwaldzkiej jedna z najważniejszych inwestycji zaplanowanych w Bydgoszczy na najbliższe lata. W ramach inwestycji miasto pozyska osiemnaście tramwajów, na których dostarczenie podpisano już umowę z Pesą. Trwa też przetarg mający wyłonić wykonawcę robót budowlanych, które potrwają nie więcej niż 30 miesięcy. Całość inwestycji ma kosztować 277 mln zł.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail