Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 18 • L 18
25C
Sob
22C
Nd
24C
Pon
23C
Wt
23C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesUmowa na Elfy 2 podpisana. Dostawa od przyszłego roku
elf2_ks_003
18.10.2016 | 19:33

Umowa na Elfy 2 podpisana. Dostawa od przyszłego roku

Na zdjęciu: Pierwszy Elf 2 trafi na Śląsk w przyszłym roku.

Fot. mat. prasowe

We wtorek doszło do podpisania umowy między samorządem województwa śląskiego i Kolejami Śląskimi a Pesa Bydgoszcz SA. Kontrakt dotyczy dostawy trzynastu nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych, Elfów 2.

Koleje Śląskie będą pierwszym klientem Pesy, do którego dotrze Elf 2. Przypomnijmy, że bydgoski producent w rozstrzygniętym w lipcu przetargu z ofertą na ponad 200 milionów złotych pozostawił w pokonanym polu zarówno firmę Newag, jak i Stadlera. Zamówienie Kolei Śląskich zakłada wyprodukowanie dziesięciu czteroczłonowych pojazdów, a także dwóch 3-członowych i jednego 2-członowego. Przewoźnik zastrzegł sobie możliwość rozszerzenia kontraktu o kolejnych siedem pociągów.

CZYTAJ TAKŻE: Pesa doceniona w Londynie. Dwa wyróżnienia dla Krakowiaka

To dla nas kontrakt nie tylko bardzo ważny, ale i symboliczny. Przypomnę, że w 2010 roku województwo śląskie zakupiło, a Koleje Śląskie były pierwszym użytkownikiem Elfów. Dziś ci sami nasi wypróbowani partnerzy złożyli zamówienie na Elfy 2, pociągi następnej generacji. Dziękuję za okazane nam zaufanie – mówił wiceprezes Pesy Robert Świechowicz

Dostawa ma się rozpocząć nie później niż 31 lipca przyszłego roku i zakończyć po dwunastu miesiącach. Prędkość eksploatacyjna pojazdów, które będą cechować się wysokim poziomem bezpieczeństwa i nowoczesny system diagnostyki online, będzie wynosiła 120 km/godz.

Podobne wpisy

Powiązane treści