Bydgoszcz
15C
Opady
87% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 15 • L 15
18C
Wt
18C
Sr
26C
Czw
21C
Pt
21C
Sob
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeUmowa na przedłużenie trasy Uniwersyteckiej podpisana. Budowa ma wkrótce ruszyć
trasa_uniwersytecka_przedluzenie_poludnie-1200x800
10.04.2017 | 21:24

Umowa na przedłużenie trasy Uniwersyteckiej podpisana. Budowa ma wkrótce ruszyć

Na zdjęciu: Do lata 2018 roku zrealizowana ma zostać budowa przedłużenia trasy Uniwersyteckiej.

Fot. SG

W poniedziałek w ratuszu doszło do uroczystego podpisania umowy na realizację II etapu trasy Uniwersyteckiej. Prace mają ruszyć w maju.

Zarówno urząd miasta, jak i wykonawca inwestycji – PDBiM KOBYLARNIA S.A – są pewni terminowej realizacji zadania. – Są prowadzone postępowania wywłaszczeniowe, na które oczywiście mamy zapewnione środki w budżecie miasta. Nie przewiduję żadnych komplikacji – mówił prezydent Rafał Bruski.

Prace mają ruszyć w maju i potrwać kilkanaście miesięcy. Kierowcy skorzystają z nowej drogi latem 2018 roku, lecz wcześniej będą musieli zmierzyć się z utrudnieniami. PBDiM Kobylarnia oraz Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej pracują już nad planem organizacji ruchu na czas remontu. Prezydent zapewnia, że ograniczenia nie będą duże. – Zakładamy, że al. Jana Pawła II będzie cały czas przejezdna, choć mogą zdarzyć się zwężenia. Na tym jednak polega trudność inwestycji. Trzeba ją tak rozplanować, aby utrudnień było jak najmniej – mówił podczas konferencji Bruski.

Pierwszy etap budowy trasy Uniwersyteckiej został zrealizowany w 2013 roku i kosztował 213 mln zł. W ramach drugiej części powstanie 500-metrowa ulica łącząca Wojska Polskiego z al. Jana Pawła II i ul. Glinki. Zaprojektowano dwie jezdnie o szerokości 7 m ze ścieżkami rowerowymi i chodnikami. Przebudowane zostanie też skrzyżowanie ul. Ujejskiego i Karpackiej, nad al. Jana Pawła II powstanie wiadukt, a ul. Glinki zostanie zmodernizowana od Cmentarnej do skrzyżowania z Magnuszewską, gdzie powstanie rondo. Koszt inwestycji to 28,5 mln zł.

Powiązane treści