Bydgoszcz
19C
Niebo częściowo zachmurzone
72% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 19 • L 19
14C
Pon
18C
Wt
21C
Sr
22C
Czw
23C
Pt
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeUnijne dofinansowania przyznane. Będą pieniądze na przebudowę Grunwaldzkiej
grunwaldzka_wikipedia
05.01.2017 | 18:47

Unijne dofinansowania przyznane. Będą pieniądze na przebudowę Grunwaldzkiej

Na zdjęciu: Ulica Grunwaldzka ma zostać przebudowa do 2019 roku.

Fot. wikipedia (wolna licencja)

W czwartek Centrum Unijnych Projektów Transportowych przedstawiło listę inwestycji objętych dofinansowaniem unijnym. Pieniądze trafią między innymi do Bydgoszczy.

Ratusz złożył aplikacje do CUPT już w kwietniu ubiegłego roku, ale dopiero dziś przedstawiono wyniki analizy wniosków. Projekt „Przebudowa ul. Grunwaldzkiej na odcinku od Węzła Zachodniego do granicy miasta Bydgoszczy” zyskał niespełna 84% możliwych do zdobycia punktów i zostanie dofinansowany kwotą ponad 113 mln zł (największe możliwe dofinansowanie). Całkowity koszt inwestycji miasto szacuje na 147,9 mln zł.

CZYTAJ TAKŻE: Ruszyły prace przy Grunwaldzkiej. Ale znaki zapytania pozostały [ZDJĘCIA]

Wszystkie prace związane z przebudową Grunwaldzkiej mają się zakończyć do 2019 roku. – Aktualnie jesteśmy w trakcie wyboru wykonawcy inwestycji w procedurze przetargowej – informuje Krzysztof Kosiedowski, rzecznik ZDMiKP w Bydgoszczy. Niewiadomą pozostaje też zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. W pierwszej połowie października wydał je wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, ale miesiąc później od jego decyzji złożono odwołania dotyczące przede wszystkim procedury wywłaszczeniowej. Obecnie zajmuje się nimi Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

Powiązane treści