Bydgoszcz
7C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 7 • L 7
-3C
Pt
-3C
Sob
3C
Nd
7C
Pon
8C
Wt
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaUniwersytet Dziecięcy UTP rozpoczął rekrutację. Uczniowie szkół podstawowych mogą poczuć się jak prawdziwi studenci
girl-1345800_1280
15.09.2016 | 11:36

Uniwersytet Dziecięcy UTP rozpoczął rekrutację. Uczniowie szkół podstawowych mogą poczuć się jak prawdziwi studenci

Podczas comiesięcznych spotkań organizowane są również wykłady dla rodziców.

Na zdjęciu: Najmłodsi studenci mogą mieć 6 lat.

Fot. wolny dostęp

Już od dzisiaj rodzice mogą zgłaszać swoje dzieci do udziału w zajęciach prowadzonych w ramach Uniwersytetu Dziecięcego UTP. Podczas comiesięcznych spotkań uczniowie szkół podstawowych będą mogli poczuć się jak prawdziwi studenci.

W zajęciach uczestniczyć będą osoby w wieku od 6 do 12 lat. Celem spotkań jest nie tylko zainteresowanie ich poznawaniem świata nauki, ale również pomoc w uzyskaniu odpowiedzi na nurtujące ich pytania. – Chcemy poprzez ciekawe wykłady rozwijać zainteresowanie uczniów szkół podstawowych naukami ścisłymi i przyrodniczymi oraz przybliżyć im mechanizmy funkcjonowania otaczającego je świata – wyjaśniają organizatorzy.

Nauka na Uniwersytecie Dziecięcym trwa 3 lata. Po ukończeniu każdego roku, dzieci otrzymują pamiątkowe dyplomy, które mają charakter symboliczny. Roczny udział kosztuje 100 zł. Mali studenci spotykają się co miesiąc na jednogodzinnych wykładach. W trakcie zajęć są pod opieką wolontariuszy Uniwersytetu Dziecięcego UTP. Podczas zjazdów organizowane są również wykłady dla rodziców, które trwają nieco krócej.

Rejestracja na pierwszy rok studiów rozpoczęła się dzisiaj, 15 września. Rodzice, którzy chcieliby aby ich dziecko brało udział w zajęciach odkrywania świata na wesoło, muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej www.ud.utp.edu.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.


Powiązane treści