Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 18 • L 18
25C
Sob
22C
Nd
24C
Pon
23C
Wt
23C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaUniwersytet Medyczny: Sejm nie zajmie się projektem ustawy podczas najbliższego posiedzenia
Zbigniew Pawłowicz
15.03.2016 | 16:42

Uniwersytet Medyczny: Sejm nie zajmie się projektem ustawy podczas najbliższego posiedzenia

Na zdjęciu: Zbigniew Pawłowicz, inicjator zbiórki podpisów pod projektem powołania Uniwersytetu Medycznego w mieście nad Brdą.

Fot. Leszek Grabowski / archiwum

Nie na rozpoczynającym się w środę, a dopiero zaplanowanym na przełomie marca i kwietnia posiedzeniu sejmu odbędzie się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o powołaniu Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy – ustaliła MetropoliaBydgoska.PL.

Pierwotnie początek ścieżki legislacyjnej dla projektu, pod którym podpisało się aż 160 tysięcy osób, planowany był już na środę. We wtorek nastąpiła jednak zmiana tego terminu – przesunięto go na kolejne, piętnaste posiedzenie izby niższej polskiego parlamentu, które odbędzie się w dniach 30 marca – 1 kwietnia.

Jakie są powody tej zmiany? – To wyłącznie kwestia harmonogramu pracy sejmu. Nie należy się tutaj doszukiwać żadnych podtekstów – mówi nam Zbigniew Pawłowicz, poseł i koordynator zbiórki podpisów pod projektem ustawy.

Więcej o Uniwersytecie Medycznym przeczytasz TUTAJ.

Powiązane treści