Bydgoszcz
22C
Słonecznie
60% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 22 • L 22
21C
Wt
22C
Sr
28C
Czw
25C
Pt
18C
Sob
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaUniwersytet Medyczny: Sejm nie zajmie się projektem ustawy podczas najbliższego posiedzenia
Zbigniew Pawłowicz
15.03.2016 | 16:42

Uniwersytet Medyczny: Sejm nie zajmie się projektem ustawy podczas najbliższego posiedzenia

Posłowie później niż początkowo zakładano zajmą się obywatelską inicjatywą mającą powołać do życia nową uczelnię w Bydgoszczy.

Na zdjęciu: Zbigniew Pawłowicz, inicjator zbiórki podpisów pod projektem powołania Uniwersytetu Medycznego w mieście nad Brdą.

Fot. Leszek Grabowski / archiwum

Nie na rozpoczynającym się w środę, a dopiero zaplanowanym na przełomie marca i kwietnia posiedzeniu sejmu odbędzie się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o powołaniu Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy – ustaliła MetropoliaBydgoska.PL.

Pierwotnie początek ścieżki legislacyjnej dla projektu, pod którym podpisało się aż 160 tysięcy osób, planowany był już na środę. We wtorek nastąpiła jednak zmiana tego terminu – przesunięto go na kolejne, piętnaste posiedzenie izby niższej polskiego parlamentu, które odbędzie się w dniach 30 marca – 1 kwietnia.

Jakie są powody tej zmiany? – To wyłącznie kwestia harmonogramu pracy sejmu. Nie należy się tutaj doszukiwać żadnych podtekstów – mówi nam Zbigniew Pawłowicz, poseł i koordynator zbiórki podpisów pod projektem ustawy.

Więcej o Uniwersytecie Medycznym przeczytasz TUTAJ.

Powiązane treści