Bydgoszcz
-5C
85% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H -5 • L -5
-13C
Wt
-12C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIUpał doskwiera a wody brak. Skąd nie będzie można jej pobrać?
faucet-989515_1280
25.06.2016 | 13:09

Upał doskwiera a wody brak. Skąd nie będzie można jej pobrać?

Amatorzy chłodnej wody bydgoskiej nie będą zachwyceni tą informacją.

Na zdjęciu: Niektórzy nie będą mieli wody w poniedziałek rano.

Fot. wolny dostęp

W najbliższe dni nie będzie można pobrać zbyt wiele wody bydgoskiej z punktów czerpalnych znajdujących się w Stacji Ujęcia Wody Las Gdański. Spółka Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy zapowiedziała, że kraniki będą nieczynne.

Powodem ich wyłączenia jest konieczność przeprowadzenia dezynfekcji punktów czerpalnych. – Mając na uwadze zarówno obecne warunki pogodowe, jak również przyzwyczajenia bydgoszczan, staramy się uporać z tym zadaniem jak najszybciej – zapowiadają pracownicy spółki na stronie internetowej MWiK w Bydgoszczy. Jutro (26 czerwca) wyłączone z użytku zostaną 2 z 4 kraników. Natomiast w poniedziałek (27 czerwca) w godz. 7:00-12:00 nie będzie można skorzystać z żadnego z kraników.

Zobacz też: Gorąco, ale i deszczowo. Synoptycy ostrzegają przed gwałtownymi burzami z gradem

Ponadto w poniedziałek na ul. Bieszczadzkiej przeprowadzone zostaną pracę na sieci wodociągowej. W związku z tym zaplanowano wyłączenie wody w godz. 8:00-12:00 na fragmencie od ul. Alpejskiej do ul. Orlińskiego.

Powiązane treści