Bydgoszcz
6C
Opady
75% wilgotność
Wiatr: 11km/h W
H 6 • L 6
5C
Czw
-3C
Pt
-2C
Sob
10C
Nd
9C
Pon
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleUsiłował przejechać policjanta! Trzy miesiące spędzi w areszcie za czynną napaść
aresztowanie
13.09.2017 | 17:29

Usiłował przejechać policjanta! Trzy miesiące spędzi w areszcie za czynną napaść

Na polecenie policjanta opuszczenia pojazdu, zareagował próbą przejechania funkcjonariusza.

Na zdjęciu: Trzy miesiące aresztu - to na początek...

Fot. Archiwum.

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 23-letniemu mieszkańcowi Grudziądza, który podczas próby legitymowania, chciał najechać samochodem na umundurowanego policjanta. Podejrzany usłyszał już zarzut czynnej napaści i został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (9.09.17). Świeccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na terenie kompleksu leśnego, w gminie Nowe zbiera się jakaś grupa. Mundurowi niezwłocznie udali się w to miejsce. Na widok funkcjonariuszy wszyscy natychmiast zaczęli wsiadać do samochodów, którymi przyjechali. Policjanci wysiedli z radiowozu, by wylegitymować uczestników „tego spotkania”. Wtedy, jeden z kierowców, któremu mundurowi wydali polecenie, aby też opuścił auto ruszył z impetem na funkcjonariusza. Policjant na szczęście zdołał odskoczyć, unikając potrącenia. 23- letni sprawca napaści został zatrzymany.

Dwa dni później prokurator (11.09.17) na podstawie zgromadzonego przez kryminalnych dowodów przedstawił podejrzanemu zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza. Sąd na wniosek śledczych zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny tymczasowy areszt. Teraz podejrzanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.


Powiązane treści