Bydgoszcz
15C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 15 • L 15
16C
Sob
16C
Nd
14C
Pon
17C
Wt
15C
Sr
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaŚwiecieNa sygnaleUsiłował przejechać policjanta! Trzy miesiące spędzi w areszcie za czynną napaść
aresztowanie
13.09.2017 | 17:29

Usiłował przejechać policjanta! Trzy miesiące spędzi w areszcie za czynną napaść

Na zdjęciu: Trzy miesiące aresztu - to na początek...

Fot. Archiwum.

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 23-letniemu mieszkańcowi Grudziądza, który podczas próby legitymowania, chciał najechać samochodem na umundurowanego policjanta. Podejrzany usłyszał już zarzut czynnej napaści i został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (9.09.17). Świeccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na terenie kompleksu leśnego, w gminie Nowe zbiera się jakaś grupa. Mundurowi niezwłocznie udali się w to miejsce. Na widok funkcjonariuszy wszyscy natychmiast zaczęli wsiadać do samochodów, którymi przyjechali. Policjanci wysiedli z radiowozu, by wylegitymować uczestników „tego spotkania”. Wtedy, jeden z kierowców, któremu mundurowi wydali polecenie, aby też opuścił auto ruszył z impetem na funkcjonariusza. Policjant na szczęście zdołał odskoczyć, unikając potrącenia. 23- letni sprawca napaści został zatrzymany.

Dwa dni później prokurator (11.09.17) na podstawie zgromadzonego przez kryminalnych dowodów przedstawił podejrzanemu zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza. Sąd na wniosek śledczych zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny tymczasowy areszt. Teraz podejrzanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Podobne wpisy

Powiązane treści