Bydgoszcz
-2C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H -2 • L -2
-4C
Nd
-2C
Pon
-5C
Wt
-3C
Sr
-5C
Czw
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleUsiłował zabić swoją żonę. Usłyszał wyrok przed sądem
Sąd Okręgowy Bydgoszcz
25.03.2018 | 23:36

Usiłował zabić swoją żonę. Usłyszał wyrok przed sądem

Wyrok zapadł w bydgoskim Sądzie Okręgowym.

Na zdjęciu: Wyrok zapadł w bydgoskim Sądzie Okręgowym.

Fot. Szymon Fiałkowski

Osiem lat więzienia – taki wyrok przed bydgoskim Sądem Okręgowym zapadł w procesie Lecha Ś.

Jak przypomniało Polskie Radio PiK, mężczyzna był oskarżony o usiłowanie zabójstwa swojej żony, a do tego czynu doszło w jednym z mieszkań przy ul. Fordońskiej przed dwoma laty.

– Oskarżony przystępując do swojego działania miał jeden cel, było nim pozbawienie życia żony – mówił sędzia Sławomir Ciężki, kiedy odczytywał wyrok. Przytoczono również opinię biegłego, z której wynikało że kobieta była duszona.

Mężczyzna twierdził, że nie chciał zabić swojej żony, lecz w toku prowadzonego postępowania przyznał się do winy. Jako elementy łagodzące przy karze były wcześniejsza niekaralność mężczyzny i to, że ściśle współpracował z organami ścigania. Radio PiK informuje, że prokuratura chciała kary dziesięciu lat więzienia dla Lecha Ś. – Myślę, że nie będziemy wyroku zaskarżać, ale zostawiamy sobie tutaj pewien margines – mówił rozgłośni Piotr Dunal z prokuratury Bydgoszcz-Północ.

Powiązane treści