Bydgoszcz
4C
Niebo głównie zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 8km/h SSE
H 4 • L 4
-0C
Pt
-5C
Sob
-6C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIUtonięcie w jeziorze na terenie regionu. Bydgoscy nurkowie w akcji! [AKTUALIZACJA]
strażacy nocą
22.10.2017 | 18:34

Utonięcie w jeziorze na terenie regionu. Bydgoscy nurkowie w akcji! [AKTUALIZACJA]

O zdarzeniu kujawsko-pomorscy strażacy poinformowali po godzinie piętnastej.

Na zdjęciu: W akcji poszukiwawczej biorą udział m.in. strażacy z Bydgoszczy.

Fot. archiwum / zdjęcie ilustracyjne

Grupa ratowników-nurków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 z Bydgoszczy bierze udział w akcji poszukiwawczej topielca z jeziora Zbiczno w powiecie brodnickim – poinformowała w niedzielę po południu Komenda Wojewódzka PSP w Toruniu.

Krótko po godzinie piętnastej do dyżurnego strażaków dotarło zgłoszenie o utonięciu jednego z trzech nurków, którzy w niedzielę postanowili zejść pod wodę w rejonie miejscowości Rytebłota. Początkowo działania prowadzone były z pontonu oraz dwóch łodzi, do akcji poszukiwawczej dołączył także jeden ze wspomnianych nurków. Na miejsce zdarzenia zadysponowano również specjalistyczny sprzęt – sonar z jednostki toruńskiej, a także specjalną grupę ratowniczą z Bydgoszczy.

Od ponad dwóch godzin prowadzona jest akcja poszukiwawcza, która do tej pory nie przyniosła jednak rezultatu. O tym, jak długo potrwa, zadecyduje dowódca akcji.

[AKTUALIZACJA] Około godziny 19:00 odnaleziono ciało poszukiwanego. Lekarz potwierdził jego zgon.

Powiązane treści