Bydgoszcz
17C
100% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 17 • L 17
17C
Wt
19C
Sr
21C
Czw
25C
Pt
20C
Sob
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaUTP nie może wybrać rektora
utp_kaliskiego
14.03.2016 | 16:58

UTP nie może wybrać rektora

Na zdjęciu: Kampus UTP mieści się przy ul. Kaliskiego 7

Fot. archiwum

Jutro miały odbyć się wybory rektora Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Jednak dziś na oficjalnej stronie internetowej UTP pojawiła się informacja o zawieszeniu procedury wyboru rektora. Dlaczego?

Powodem na pewno nie jest brak kandydatów na stanowisko Jego Magnificencji. Do pełnienia tej funkcji zgłosiło się trzech kandydatów: prof. dr hab. inż. Marek Bieliński, prof. dr hab. inż. Adam Podhorecki oraz prof. dr hab. inż. Tomasz Topoliński. Wszystkie kandydatury zostały zaakceptowane przez Uczelnianą Komisję Wyborczą.

Jednak rektora uczelni na kadencję 2016-2020 wybiera Uczelniane Kolegium Elektorów reprezentujące społeczność akademicką UTP. To właśnie tutaj pojawił się problem: nie wybrano jeszcze wszystkich elektorów reprezentujących studentów. W związku z tym, Uczelniana Komisja Wyborcza podjęła decyzję o zawieszeniu procedury wyboru rektora UTP. Prowadzone są konsultacje mające doprowadzić do wypracowania rozwiązania zaistniałej sytuacji. Na razie nie ma informacji o kolejnym terminie, w którym mogłyby odbyć się wybory.

Powiązane treści