Bydgoszcz
14C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 14 • L 14
22C
Nd
22C
Pon
29C
Wt
23C
Sr
24C
Czw
PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIUTP staje przed wyborami nowego rektora. Jest trzech kandydatów
Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, Kaliskiego - LG (5)
04.03.2016 | 13:51

UTP staje przed wyborami nowego rektora. Jest trzech kandydatów

Znamy nazwiska kandydatów na nowego rektora Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego.

Na zdjęciu: Budynek Auditorium Novum mieści się w kompleksie uczelnianym przy ulicy Kaliskiego.

Fot. Leszek Grabowski

Prof. Antoni Bukaluk po raz pierwszy został wybrany rektorem UTP w 2008 roku. Ponownie rektorem Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy został w roku 2012. Kadencje rektorów trwają obecnie cztery lata i rozpoczynają się  1 września w roku wyborów, kończą – 31 sierpnia w roku, w którym upływa kadencja. Jedna osoba nie może być wybrana do pełnienia funkcji więcej niż na dwie następujące po sobie kadencje. Tak więc UTP czekają wybory nowego rektora.

Od doktora Mieczysława Karola Napartego, rzecznika prasowego Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, udało nam się zdobyć jeszcze „gorącą” informację na temat kandydatów na stanowisko rektora.

– O godzinie 12:00 minął termin zgłaszania kandydatur. Potwierdziły się informacje, które wcześniej pojawiały się na tzw. giełdzie i tak, w kolejności alfabetycznej, swój start w wyborach zgłosili: prof. Marek Bieliński, obecny prorektor ds. współpracy z gospodarką i zagranicą. Drugim kandydatem jest prof. Adam Podhorecki, obecnie dziekan Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska. Trzecim ubiegającym się o stanowisko rektora UTP jest prof. Tomasz Topoliński z Wydziału Inżynierii Mechanicznej.

Zdaniem rzecznika są to dobre kandydatury. Wyboru 15 marca dokona kolegium elektorów UTP.

Powiązane treści