Bydgoszcz
21C
Słonecznie
83% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 21 • L 21
23C
Pt
17C
Sob
18C
Nd
21C
Pon
23C
Wt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaUTP z tytułem najlepszej uczelni w Polsce. Za pomoc studentom
Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy
23.04.2017 | 13:12

UTP z tytułem najlepszej uczelni w Polsce. Za pomoc studentom

Na zdjęciu: Budynek uczelni znajdujący się na terenie kampusu przy ul. Kaliskiego.

Fot. archiwum

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy został laureatem w kategorii Najlepsza Uczelnia w konkursie Start na Rynku Pracy. Nagrodę odebrał rektor uczelni podczas piątkowego Kongresu Liderów Rzeczypospolitej w Warszawie.

Celem konkursu organizowanego przez Fundację Inicjatyw Młodzieżowych jest wyróżnienie tych, którzy najlepiej pomagają studentom zdobyć właściwe doświadczenie, wiedzę i kompetencje niezbędne do jak najlepszego rozpoczęcia swojej kariery zawodowej. Wyróżnienia przyznawane są w czterech kategoriach: Pracodawca, Medium Akademickie, Organizacja Akademicka i Uczelnia.

Bydgoska placówka została uznana za najlepszą w ostatniej z wymienionych wyżej kategorii. Doceniono przede wszystkim współpracę UTP z regionalnymi pracodawcami.

Nagrody w konkursie wręczono w piątek podczas Kongresu Liderów Rzeczypospolitej w Warszawie odbywającego się na PGE Stadionie Narodowym. Zwycięzcę w kategorii Uczelnia ogłosił Krzysztof Bielak, prezes Stowarzyszenia Młodzi dla Polski. – Jest to nagroda dość dziwna. Nie za tytuły naukowe, ale rzeczywiście za to, co wielce staramy się zrobić dla naszych absolwentów. Oni mogą współpracować już na studiach. Potem w zasadzie już czekają na nich miejsca pracy – mówił rektor UTP prof. Tomasz Topoliński podczas odbioru nagrody.

Powiązane treści