Bydgoszcz
-5C
92% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H -5 • L -5
-3C
Wt
-3C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaUtrudnienia na Węźle Zachodnim. Nie ominą też ulicy Grunwaldzkiej
DSCF0387 (Copy)
03.10.2016 | 18:05

Utrudnienia na Węźle Zachodnim. Nie ominą też ulicy Grunwaldzkiej

W nadchodzących dniach w północno-zachodniej części miasta będą toczyły się prace przy rozbudowie Inteligentnych Systemów Transportowych.

Na zdjęciu: W ubiegłym tygodniu prace przy ITS prowadzone były u zbiegu ulic Fordońskiej, Kamiennej i Spornej.

Fot. Stanisław Gazda

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ostrzega przed utrudnieniami, na które w najbliższych dniach i tygodniach mogą natrafić kierowcy poruszający się po ulicy Grunwaldzkiej i przez rondo Maczka. Dojdzie tam do okresowych wyłączeń sygnalizacji świetlnej.

CZYTAJ TAKŻE: Kluczowa miejska inwestycja w zawieszeniu. Czeka na unijne pieniądze

Jak informują drogowcy, firma Sprint, wykonawca ITS-u na terenie Bydgoszczy, będzie prowadziła w północno-zachodniej części miasta prace nad jego rozbudową. Nowe elementy systemu mają pojawić się na wspomnianym rondzie Maczka, a także na skrzyżowaniach ulicy Grunwaldzkiej z Kanałową oraz Jasną, jak również na przejściu w rejonie rozwidlenia Grunwaldzkiej i Koronowskiej.

Według aktualnego harmonogramu, w poniedziałek mają zakończyć się prace przy wycinaniu pętli ITS na skrzyżowaniu Grunwaldzkiej i Kanałowej, a od wtorku do przyszłego poniedziałku robotnicy mają być obecni na skrzyżowaniu Grunwaldzkiej z Jasną i Wrocławską. Również od wtorku będzie prowadzona wymiana sterowników sygnalizacji świetlnej na rondzie Maczka. Za tydzień (11-13 października) identyczne prace obejmą rejon Grunwaldzkiej i Kanałowej, a tydzień później – skrzyżowania tej pierwszej z Jasną i Koronowską. – Powyższe daty mogą jeszcze ulec korekcie, dlatego prosimy o zachowanie szczególnej uwagi – zastrzega rzecznik ZDMiKP Krzysztof Kosiedowski.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail