Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 6km/h E
H 13 • L 13
16C
Wt
15C
Sr
14C
Czw
15C
Pt
14C
Sob
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIUtwory z debiutanckiej płyty orkiestry dętej OSP zabrzmią w koronowskiej Bazylice
Sekcja perkusyjna koronowskiej orkiestry
06.04.2016 | 15:05

Utwory z debiutanckiej płyty orkiestry dętej OSP zabrzmią w koronowskiej Bazylice

Na zdjęciu: Koronowska Orkiestra OSP działa przy MGOK w Koronowie.

Fot. Stanisław Gazda

Orkiestra Dęta OSP przy M-GOK w Koronowie zaprasza na premierowy koncert muzyki narodowej XXI wieku „Skąd Nasz Ród 2016”.

12 i 13 marca zaczęli nagrywanie. Nowe doświadczenie spowodowało potężny wzrost adrenaliny i mobilizacji do pracy nad tym, by płyta była jak najlepsza,  by nagrywane  utwory brzmiały jak najpiękniej. Nie ulega wątpliwości, że koronowscy orkiestranci w swoje dzieło  włożyli wiele starań. Dziś, kiedy nagrywanie płyty zostało zakończone i czekają na ostatnie poprawki, dopracowanie szaty graficznej oraz wydanie  pierwszego krążka – są pełni nadziei, że zrobili to tak dobrze, jak tylko potrafili.

Przekonać się będzie o tym można 23 kwietnia o godzinie 19:00 w Bazylice Mniejszej WNMP w Koronowie, ul. Bydgoska 23. Podczas koncertu usłyszycie „Fantazję i Suitę Polską”. Zaprezentowane zostaną utwory z debiutanckiej płyty: Suita Polska (zawierająca Preludium i pięć tańców narodowych) oraz Fantazja Polska, które zostały skomponowane specjalnie dla koronowskiej orkiestry  przez wybitnego kompozytora, znanego i cenionego nie tylko w Polsce, ale także poza nią – Grzegorza Duchnowskiego.

Powiązane treści