Bydgoszcz
14C
87% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSE
H 14 • L 14
12C
Sob
11C
Nd
11C
Pon
11C
Wt
12C
Sr
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIUwaga! Woda Żywiec Zdrój może nie nadawać się do spożycia
woda_mineralna
22.09.2016 | 14:08

Uwaga! Woda Żywiec Zdrój może nie nadawać się do spożycia

Specjalny komunikat w sprawie dwóch partii gazowanej wody producenta wydał Główny Inspektor Sanitarny.

Na zdjęciu: Butelka wody źródlanej.

Fot. FreeImages

Główny Inspektor Sanitarny wystosował komunikat ostrzegający przez spożywaniem wody gazowanej Żywiec Zdrój. Zachodzi podejrzenie, że w dwóch jej partiach znalazła się bliżej nieokreślona substancja, która powoduje oparzenia.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w środę do szpitala w Bolesławcu (województwo dolnośląskie) zgłosił się mężczyzna z poparzonym przełykiem. Miał on spożywać wodę Żywiec Zdrój, do której miał trafić specyfik niewiadomego pochodzenia. Jak poinformował GIS, napój pochodził z partii oznaczonych symbolami S 08/08/08:49/3/1 oraz S 20/04/11:04/3/1. Jak przekazał „Dziennik Zachodni”, miały to być butelki o pojemności 0,5 litra.

Jednocześnie, do Państwowej Inspekcji Sanitarnej nie dotarły dotąd żadne oficjalne skargi dotyczące jakości wody producenta z Mirosławca (woj. zachodniopomorskie). Mimo to, pobrano już próbki z zakładu, i to zarówno z partii kwestionowanych, jak i innych wyprodukowanych na tej samej linii. Zabezpieczono je także u dystrybutora wspomnianych dwóch partii na obszarze Dolnego Śląska.

GIS nie ujawnił, dokąd jeszcze trafiły produkty ze skażonych partii. „Przygotowano listy dystrybucyjne kwestionowanych partii, które będą wycofane z obrotu handlowego” – zakomunikował inspektor, podkreślając, że „trwają dalsze ustalenia i czynności kontrolne”.

Jednocześnie, nie ma żadnych sygnałów, że inne produkty i partie wody Żywiec Zdrój mogą stanowić jakiekolwiek zagrożenie dla zdrowia konsumentów.

Powiązane treści