Bydgoszcz
14C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 14 • L 14
15C
Pon
16C
Wt
25C
Sr
32C
Czw
34C
Pt
Metropolia BydgoskaBydgoszczTurystykaUwaga! Zakaz wstępu do lasu [Zobacz, gdzie!]
zakaz wstpe
10.09.2017 | 12:49

Uwaga! Zakaz wstępu do lasu [Zobacz, gdzie!]

Sprawdziliśmy, gdzie nadal nie można wchodzić do lasu. Łamanie przepisów to nie tylko groźba mandatu w wysokości 500 zł, lecz również narażanie własnego życia.

Na zdjęciu: Wokół Bydgoszczy nadal większość lasów jest zamknięta.

Fot. Lasy Państwowe

Już od blisko 3 tygodni w lasach otaczających Bydgoszcz obowiązuje zakaz wstępu. Chociaż za jego nieprzestrzeganie grozi kara grzywny w wysokości 500 zł, to nadal wielu grzybiarzy łamie obowiązujące przepisy. Sprawdziliśmy, gdzie nadal nie można wchodzić do lasu.

Kruszyn, Nowy Mostek, Osowa Góra, Tryszczyn i Zdroje – w tych miejscach zakaz wstępu do lasu nadal utrzymuje Nadleśnictwo Żołędowo. Wszystkie zakazy utrzymuje również Nadleśnictwo Bydgoszcz. W tym przypadku zakaz wstępu do lasu dotyczy rejonu Łochowa, a także leśnictw Nadkanale i Potulice (tereny na zachód od Kanału Noteckiego). Na grzyby nie wybierzemy się również w lasach okalających Solec Kujawski – zakazy dotyczą bowiem leśnictw Dębinka, Dobromierz oraz Nowa Wieś. Lepsza sytuacja panuje z kolei w okolicach Torunia: Nadleśnictwo Toruń umożliwia już swobodne poruszanie się na terenie leśnictw Wrzosy i Łysomice.

Gdzie do lasu w pobliżu Bydgoszczy?

Okolice Jagodowa, Borówna, Strzelec Dolnych czy Maksymilianowa to miejsca, w których w większości obszaru można wchodzić do lasu. Aby być pewnym, że grzybobranie przebiega w bezpiecznych warunkach, a także by ustrzec się mandatu, należy zwracać szczególną uwagę na charakterystyczne żółte tablice informujące o zakaz wstępu. Ustawione są one przy większości wjazdów do lasu i parkingów leśnych.

Powiązane treści