Bydgoszcz
-8C
Niebo częściowo zachmurzone
67% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H -8 • L -8
-12C
Pon
-7C
Wt
-2C
Sr
4C
Czw
2C
Pt
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleUzbrojony granat na terenie prywatnej posesji. Obok była też inna amunicja
349A5045
06.09.2016 | 12:06

Uzbrojony granat na terenie prywatnej posesji. Obok była też inna amunicja

Mężczyzna posiadał amunicję z II Wojny Światowej.

Na zdjęciu: To tylko część zbiorów mężczyzny.

Fot. materiały prasowe / KWP w Bydgoszczy

Bydgoscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który zajmował się zbieraniem historycznych przedmiotów. Na terenie jego posesji znaleziono amunicję z II Wojny Światowej. Jak się okazało, nie wszystko było dobrze zabezpieczone.

Podczas przeszukania posesji 56-letniego mieszkańca gminy Koronowo znaleziono granat moździerzowy, pocisk artyleryjski oraz dwa pociski rakietowe. Mężczyzna wcześniej przyznał się, że posiada korpusy pocisków bez zapalników i materiałów wybuchowych. Jednak prawda okazała się nieco inna.

Funkcjonariusze stwierdzili, że granat moździerzowy jest kompletny i uzbrojony. Co wydarzyło się dalej? – Na miejsce została wezwana grupa minersko – pirotechniczna bydgoskiej komendy, by zabezpieczyła ujawnioną amunicję do czasu przyjazdu patrolu saperskiego Jednostki Wojskowej w Chełmnie, któremu następnie przekazano niebezpieczne przedmioty – wyjaśnia st. asp. Lidia Kowalska z Zespołu Prasowego KWP w Bydgoszczy.

56-latek, który na co dzień zajmuje się zbieraniem historycznych przedmiotów, został zatrzymany. Mężczyzna usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania broni i amunicji. Okazało się, że kilka lat temu również odpowiadał za tego typu przestępstwo. Wobec mężczyzny zastosowani środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Powiązane treści