Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
97% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 0 • L 0
-2C
Pon
-2C
Wt
-4C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIUzdrowicielka-oszustka chciała wypędzać klątwę. Cena – 35 tysięcy złotych
zatrzymanie_oszustwo_klatwa_rypin_KWP
30.08.2017 | 19:08

Uzdrowicielka-oszustka chciała wypędzać klątwę. Cena – 35 tysięcy złotych

Nietypowy sposób na łatwy - i nielegalny - zarobek znalazła sobie mieszkanka Włocławka.

Na zdjęciu: 54-latka za kratami może spędzić nawet osiem lat.

Fot. KWP Bydgoszcz

Czujność pracownicy banku pozwoliła rypińskim policjantom zatrzymać 54-letnią mieszkankę Włocławka podejrzewaną o próbę oszustwa. Kobieta obiecywała starszej mieszkance Rypina, że za 35 tysięcy złotych… zdejmie z niej klątwę.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze zostali zaalarmowani po tym, gdy staruszka zadeklarowała chęć wypłaty wszystkich swoich oszczędności, aby przekazać je „uzdrowicielce”. Chwilę wcześniej 54-latka weszła do klatki schodowej jednego z bloków i – jak relacjonują policjanci – zaczęła kogoś wołać. – Hałas usłyszała jedna z mieszkanek i wyszła do kobiety. Po krótkiej rozmowie usłyszała, że jej i jej rodzinie grozi niebezpieczeństwo. Zdjęcie klątwy miało kosztować 35 tys. zł – mówi Dorota Rupińska, oficer prasowy rypińskiej komendy.

Kryminalni pojawili się w banku, a starsza pani wskazała im miejsce, gdzie miała czekać na nią „uzdrowicielka”. – Po chwili była już w rękach mundurowych – dodaje Rupińska. Co więcej, okazało się, że zatrzymana kobieta – będąc już w mieszkaniu staruszki – ukradła z niego pierścionek. – Pozbyła się go, gdy zobaczyła, że idzie po nią policja – kontynuuje Rupińska. Na szczęście mundurowym udało się w krzakach odnaleźć biżuterię.

Za próbę oszustwa 54-letniej kobiecie grozi osiem lat więzienia.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail