Bydgoszcz
-8C
Słonecznie
61% wilgotność
Wiatr: 3km/h NE
H -8 • L -8
-9C
Pon
-9C
Wt
-12C
Sr
-11C
Czw
-10C
Pt
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiPolitykaW Białych Błotach ma zostać powołany kolejny zastępca wójta
Jan Jaworski - ST
05.02.2018 | 09:32

W Białych Błotach ma zostać powołany kolejny zastępca wójta

Na zdjęciu: Jan Jaworski chce powołać jeszcze jednego zastępcę wójta.

Fot. ST

W Białych Błotach prawdopodobnie w marcu zostanie powołany kolejny zastępca wójta. Taką potrzebę widzi kierujący gminą Jan Jaworski, który chce zrestrukturyzować pracę urzędu.

Jaworski przyznaje, że głównym problemem urzędu jest struktura organizacyjna. – Ona będzie poprawiana w najbliższym kwartale kilka razy, żeby ją dostosować do wymogów mieszkańców. Niestety, brakuje fachowców, bo ci lepsi odeszli, a młody narybek jeszcze trzeba wyszkolić – tłumaczył kierujący gminą zastępca wójta.

Czytaj także:  Pod ulicą Szubińską powstanie tunel?

W urzędzie gminy nie ma już sekretarz Agnieszki P, a jej obowiązki pełni Renata Dworak. Jak dodawał Jaworski, potrzebny będzie nowy kierownik referatu inwestycji, gdyż dotychczasowy zrezygnował. Powołany zostanie też kolejny zastępca wójta. – Widzę taką konieczność i mam nadzieję, że przedstawię go państwu na najbliższej sesji – tłumaczył Jaworski. W lutym sesja prawdopodobnie się nie odbędzie, ale w marcu może zostać zwołane specjalne posiedzenie ws. funduszy unijnych.

Jan Jaworski został powołany na stanowisko w końcówce grudnia, a gminą kieruje od początku roku, gdy pierwszy zastępca wójta Jan Czekajewski odszedł na emeryturę.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail