Bydgoszcz
7C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 7 • L 7
10C
Pon
7C
Wt
7C
Sr
9C
Czw
10C
Pt
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesW Bydgoszczy będą powstawać drony. Dla polskiej armii
Bartosz Kownacki, Leszek Walczak - ST
08.11.2016 | 15:46

W Bydgoszczy będą powstawać drony. Dla polskiej armii

We wtorek zainaugurowano działalność Centrum Kompetencyjnego Bezzałogowych Statków Powietrznych.

Na zdjęciu: Wiceminister Bartosz Kownacki (z lewej) pojawił się w Wojskowych Zakładach Lotniczych nr 2.

Fot. Sebastian Torzewski

W Wojskowych Zakładach Lotniczych nr 2 będą powstać drony dla polskiej armii. We wtorek uroczystej inauguracji działalności Centrum Kompetencyjnego Bezzałogowych Statków Powietrznych dokonano w obecności wiceministra Bartosza Kownackiego.

Czytaj także: WZL nr 2 zaprezentowały nowy hangar [ZDJĘCIA]

W bydgoskim zakładach drony będą projektowane, budowane i serwisowane oraz będą odbywać się szkolenia w zakresie korzystania z nich. – Takie urządzenia to przyszłość polskiej armii. Od 80 do 90% produkcji bezzałogowców niższej klasy może być realizowane w polskich fabrykach dlatego ważne jest wykorzystanie tego potencjału – mówił sekretarz stanu w Ministerstwo Obrony Narodowej Bartosz Kownacki. – Rozwój takich zakładów jak WZL nr 2 jest niezwykle istotny dla bezpieczeństwa państwa, które zależy w takim samym stopniu od armii i żołnierzy jak właśnie od zaawansowania przemysłu – dodawał.

W ramach działania centrum w WZL-ach mają powstać nowe miejsca pracy. Prezes Leszek Walczak przyznał, że marzy mu się, aby młodzi i wykształceni ludzie znajdowali tu zatrudnienie aż do emerytury. – Długo dążyliśmy do powołania takiej instytucji, bo na takich działaniach ma skupiać się nasza przyszłość – mówił Walczak. Na konferencji był także Maciej Lew-Mirski wiceprezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej. – Dzięki takim miejscom nasze zakłady mogą gonić światową czołówkę – podkreślał.

Powiązane treści