Bydgoszcz
22C
Niebo częściowo zachmurzone
64% wilgotność
Wiatr: 9km/h WSW
H 22 • L 22
14C
Pon
18C
Wt
18C
Sr
22C
Czw
23C
Pt
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesW Bydgoszczy będą powstawać drony. Dla polskiej armii
Bartosz Kownacki, Leszek Walczak - ST
08.11.2016 | 15:46

W Bydgoszczy będą powstawać drony. Dla polskiej armii

Na zdjęciu: Wiceminister Bartosz Kownacki (z lewej) pojawił się w Wojskowych Zakładach Lotniczych nr 2.

Fot. Sebastian Torzewski

W Wojskowych Zakładach Lotniczych nr 2 będą powstać drony dla polskiej armii. We wtorek uroczystej inauguracji działalności Centrum Kompetencyjnego Bezzałogowych Statków Powietrznych dokonano w obecności wiceministra Bartosza Kownackiego.

Czytaj także: WZL nr 2 zaprezentowały nowy hangar [ZDJĘCIA]

W bydgoskim zakładach drony będą projektowane, budowane i serwisowane oraz będą odbywać się szkolenia w zakresie korzystania z nich. – Takie urządzenia to przyszłość polskiej armii. Od 80 do 90% produkcji bezzałogowców niższej klasy może być realizowane w polskich fabrykach dlatego ważne jest wykorzystanie tego potencjału – mówił sekretarz stanu w Ministerstwo Obrony Narodowej Bartosz Kownacki. – Rozwój takich zakładów jak WZL nr 2 jest niezwykle istotny dla bezpieczeństwa państwa, które zależy w takim samym stopniu od armii i żołnierzy jak właśnie od zaawansowania przemysłu – dodawał.

W ramach działania centrum w WZL-ach mają powstać nowe miejsca pracy. Prezes Leszek Walczak przyznał, że marzy mu się, aby młodzi i wykształceni ludzie znajdowali tu zatrudnienie aż do emerytury. – Długo dążyliśmy do powołania takiej instytucji, bo na takich działaniach ma skupiać się nasza przyszłość – mówił Walczak. Na konferencji był także Maciej Lew-Mirski wiceprezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej. – Dzięki takim miejscom nasze zakłady mogą gonić światową czołówkę – podkreślał.

Powiązane treści