Bydgoszcz
15C
Opady
87% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 15 • L 15
18C
Wt
18C
Sr
26C
Czw
21C
Pt
21C
Sob
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportW Bydgoszczy powstaje zespół Amp Futbolu. Będzie spotkanie dla chętnych
Amp Futbol Ekstraklasa
31.03.2017 | 10:57

W Bydgoszczy powstaje zespół Amp Futbolu. Będzie spotkanie dla chętnych

Na zdjęciu: Fragment finałowego meczu Ekstraklasy Amp Futbolu z 2016 roku.

Fot. Piotr Bieniecki/fototeo.pl

W Bydgoszczy powstaje drużyna Amp Futbolu, czyli piłki nożnej dla osób po amputacjach lub z wadami kończyn. Inicjatorami utworzenia zespołu są Szymon Stolarski oraz piłkarz Chemika, Michał Żurowski.

Kilka miesięcy temu Stolarski poznał Mateusza Widłaka, prezesa polskiego i europejskiego stowarzyszenia Amp Futbolu. – Miałem okazję być na zgrupowaniu reprezentacji Polski oraz organizować spotkania z zawodnikami w szkołach. W lutym w Warszawie odbyło się spotkanie dla osób chcących spróbować rozkręcić Amp Futbol w swoim regionie. Po rozmowie z Michałem Żurowskim stwierdziliśmy, że trzeba spróbować w naszych okolicach – tłumaczy Stolarski.

W sezonie 2018/2019 zespół z województwa kujawsko-pomorskiego miałby wystartować w rozgrywkach Ekstraklasy. W tym roku Stolarski i Żurowski chcą skupić się na treningach z zawodnikami, którzy wyrażą chęć dołączenia do drużyny. – Na razie chcemy skupić się na cyklu spotkań w różnych miejscach województwa, a następnie wybrać dogodną lokalizację dla potencjalnych zawodników – tłumaczy Stolarski.

Do startu w rozgrywkach potrzebnych jest przynajmniej 8-9 osób. Potencjalnych zawodników jest w Polsce ok. 1100, zaś w rozgrywkach uczestniczy ok. 80. – Potencjał ludzki jest ogromny. Mamy nadzieję, że szybko uda się nam skompletować kadrę zawodniczą – mówi Stolarski.

Spotkanie dla zainteresowanych grą odbędzie się 2 kwietnia o godz. 16 na stadionie Chemika. Chętni mogą też kontaktować się z Szymonem Stolarskim pod numerem 784-323-222.

Powiązane treści