Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNE
H 0 • L 0
1C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
4C
Sob
8C
Nd
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportW Bydgoszczy powstaje zespół Amp Futbolu. Będzie spotkanie dla chętnych
Amp Futbol Ekstraklasa
31.03.2017 | 10:57

W Bydgoszczy powstaje zespół Amp Futbolu. Będzie spotkanie dla chętnych

W niedzielę odbędzie się spotkanie dla zainteresowanych dołączeniem do zespołu Amp Futbol Bydgoszcz.

Na zdjęciu: Fragment finałowego meczu Ekstraklasy Amp Futbolu z 2016 roku.

Fot. Piotr Bieniecki/fototeo.pl

W Bydgoszczy powstaje drużyna Amp Futbolu, czyli piłki nożnej dla osób po amputacjach lub z wadami kończyn. Inicjatorami utworzenia zespołu są Szymon Stolarski oraz piłkarz Chemika, Michał Żurowski.

Kilka miesięcy temu Stolarski poznał Mateusza Widłaka, prezesa polskiego i europejskiego stowarzyszenia Amp Futbolu. – Miałem okazję być na zgrupowaniu reprezentacji Polski oraz organizować spotkania z zawodnikami w szkołach. W lutym w Warszawie odbyło się spotkanie dla osób chcących spróbować rozkręcić Amp Futbol w swoim regionie. Po rozmowie z Michałem Żurowskim stwierdziliśmy, że trzeba spróbować w naszych okolicach – tłumaczy Stolarski.

W sezonie 2018/2019 zespół z województwa kujawsko-pomorskiego miałby wystartować w rozgrywkach Ekstraklasy. W tym roku Stolarski i Żurowski chcą skupić się na treningach z zawodnikami, którzy wyrażą chęć dołączenia do drużyny. – Na razie chcemy skupić się na cyklu spotkań w różnych miejscach województwa, a następnie wybrać dogodną lokalizację dla potencjalnych zawodników – tłumaczy Stolarski.

Do startu w rozgrywkach potrzebnych jest przynajmniej 8-9 osób. Potencjalnych zawodników jest w Polsce ok. 1100, zaś w rozgrywkach uczestniczy ok. 80. – Potencjał ludzki jest ogromny. Mamy nadzieję, że szybko uda się nam skompletować kadrę zawodniczą – mówi Stolarski.

Spotkanie dla zainteresowanych grą odbędzie się 2 kwietnia o godz. 16 na stadionie Chemika. Chętni mogą też kontaktować się z Szymonem Stolarskim pod numerem 784-323-222.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail