Bydgoszcz
-1C
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h WSW
H -1 • L -1
0C
Pon
-0C
Wt
-1C
Sr
-4C
Czw
-5C
Pt
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeW Bydgoszczy powstanie nowy pomnik. Poświęcony Władysławowi Bartoszewskiemu
centrum-mostowa-spichrze-most-1200x800-JW
15.02.2017 | 09:16

W Bydgoszczy powstanie nowy pomnik. Poświęcony Władysławowi Bartoszewskiemu

Inicjatorem powstania pomnika jest Ster na Demokrację.

Na zdjęciu: W Bydgoszczy wkrótce pojawi się nowy pomnik.

Fot. JW

Nowy pomnik wkrótce ma pojawić się w Bydgoszczy. Prezydent Rafał Bruski zapowiedział przygotowania do powstania ławeczki poświęconej prof. Władysławowi Bartoszewskiemu.

Prezydent przedstawił pomysł podczas wtorkowej konferencji prasowej z miejską radą ds. estetyki. Inicjatorem powstania pomnika jest stowarzyszenie Ster na Demokrację. – Rada dzisiaj dowiedziała się o tym pomyśle i razem ze stowarzyszeniem wypracuje koncepcję i lokalizację ławeczki. Myślę, że w krótkim czasie się jej doczekamy – zapowiedział Bruski.

Prof. Władysław Bartoszewski był w czasie II wojny światowej podporucznikiem Armii Krajowej, uczestniczył w powstaniu warszawskim i był więziony w Auschwitz. Na przełomie wieków dwukrotnie pełnił funkcję ministra spraw zagranicznych, a w latach 2007-2015 był sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Otrzymał także Order Orła Białego i odznaczenie Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. Zmarł 24 kwietnia 2015 roku w wieku 93 lat.

19 lutego, w rocznicę urodzin Bartoszewskiego, Ster na Demokrację organizuje w bydgoskim hotelu Brda spotkanie z Michałem Komarem. Autor licznych publikacji na temat profesora opowie o jego życiu prywatnym. Poprzednią inicjatywą stowarzyszenia był apel o przyjęcie do Bydgoszczy rodzin i dzieci z ogarniętej wojną Syrii. Sprawą zajmą się radni podczas zaplanowanej na przyszły tydzień sesji.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail