Bydgoszcz
17C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 17 • L 17
17C
Sob
18C
Nd
21C
Pon
20C
Wt
19C
Sr
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeW Bydgoszczy powstanie nowy pomnik. Poświęcony Władysławowi Bartoszewskiemu
centrum-mostowa-spichrze-most-1200x800-JW
15.02.2017 | 09:16

W Bydgoszczy powstanie nowy pomnik. Poświęcony Władysławowi Bartoszewskiemu

Na zdjęciu: W Bydgoszczy wkrótce pojawi się nowy pomnik.

Fot. JW

Nowy pomnik wkrótce ma pojawić się w Bydgoszczy. Prezydent Rafał Bruski zapowiedział przygotowania do powstania ławeczki poświęconej prof. Władysławowi Bartoszewskiemu.

Prezydent przedstawił pomysł podczas wtorkowej konferencji prasowej z miejską radą ds. estetyki. Inicjatorem powstania pomnika jest stowarzyszenie Ster na Demokrację. – Rada dzisiaj dowiedziała się o tym pomyśle i razem ze stowarzyszeniem wypracuje koncepcję i lokalizację ławeczki. Myślę, że w krótkim czasie się jej doczekamy – zapowiedział Bruski.

Prof. Władysław Bartoszewski był w czasie II wojny światowej podporucznikiem Armii Krajowej, uczestniczył w powstaniu warszawskim i był więziony w Auschwitz. Na przełomie wieków dwukrotnie pełnił funkcję ministra spraw zagranicznych, a w latach 2007-2015 był sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Otrzymał także Order Orła Białego i odznaczenie Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. Zmarł 24 kwietnia 2015 roku w wieku 93 lat.

19 lutego, w rocznicę urodzin Bartoszewskiego, Ster na Demokrację organizuje w bydgoskim hotelu Brda spotkanie z Michałem Komarem. Autor licznych publikacji na temat profesora opowie o jego życiu prywatnym. Poprzednią inicjatywą stowarzyszenia był apel o przyjęcie do Bydgoszczy rodzin i dzieci z ogarniętej wojną Syrii. Sprawą zajmą się radni podczas zaplanowanej na przyszły tydzień sesji.

Powiązane treści