Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H 0 • L 0
7C
Nd
8C
Pon
8C
Wt
5C
Sr
6C
Czw
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleW ciężarówce wystrzeliła opona. Policjanci pomogli przy wymianie koła
policja Świecie
18.04.2018 | 11:30

W ciężarówce wystrzeliła opona. Policjanci pomogli przy wymianie koła

Do zdarzenia doszło na autostradzie A1.

Na zdjęciu: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia przez patrol wydziału ruchu drogowego.

Fot. Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy

W niedzielne popołudnie na autostradzie A1, w okolicy miejscowości Płochocin w powiecie świeckim, doszło do niebezpiecznego zdarzenia. W ciągniku siodłowym wystrzeliła opona, co zmusiło kierowcę do postoju na pasie awaryjnym i wymiany koła. Pomocy udzielili mu funkcjonariusze drogówki.

Patrol w składzie sierż. szt. Marcin Wróblewski i post. Małgorzata Frukacz zostali poinformowani przez obsługę autostrady, że na pasie awaryjnym stoi ciężarowy mercedes z włączonymi światłami awaryjnymi. Policjanci podjechali do kierowcy i zaproponowali pomoc. Jak się okazało, w pojeździe wystrzeliła opona.

Mundurowi zadbali o bezpieczeństwo kierowcy, parkując radiowóz z włączonymi światłami błyskowymi za jego autem, aby poinformować pozostałych użytkowników drogi o obecności auta na poboczu. Dzięki temu kierowca mógł wymienić koło. Po zakończeniu naprawy usterki, policjanci pomogli w bezpiecznym włączeniu się pojazdu do ruchu.


Powiązane treści