Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 1 • L 1
0C
Pt
0C
Sob
1C
Nd
1C
Pon
-0C
Wt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleW fordońskim więzieniu żądano uwolnienia osadzonego. Policjanci spisali się bez zarzutu
więzienie, fordon, zakład karny - kwp
31.08.2017 | 18:49

W fordońskim więzieniu żądano uwolnienia osadzonego. Policjanci spisali się bez zarzutu

Ok. godz. 10 dyżurny bydgoskich policjantów otrzymał zgłoszenie o napaści na zakład karny w Fordonie.

Na zdjęciu: Policjanci zostali wysłani do zakładu karnego w Fordonie.

Fot. KWP

W czwartek w zakładzie karnym w Fordonie zorganizowano ćwiczenia.  Założenia przeprowadzonych działań dotyczyły napaści i próby podpalenia budynku przez grupę osób żądających uwolnienia osadzonego kolegi. Swoje  umiejętności mieli możliwość sprawdzić fordońscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami służby więziennej oraz strażakami. 

Ok. godz. 10 dyżurny bydgoskich policjantów otrzymał zgłoszenie o napaści na zakład karny w Fordonie. Z przekazanych informacji wynikało, że nieznana grupa osób narusza porządek wokół Zakładu Karnego poprzez wznoszenie głośnych okrzyków pod adresem funkcjonariuszy służby więziennej, a ponadto blokuje pojazdem bramę wjazdową nr 1, rzuca kamieniami w kierunku okien budynku administracji oraz grozi podpaleniem budynku. Napastnicy żądali uwolnienia ich kolegi osadzonego w fordońskiej jednostce penitencjarnej.

Informacja ta natychmiast trafiła do policjantów z komisariatu w Fordonie. Na miejsce zostały skierowane cztery policyjne patrole oraz przewodnik z psem tropiącym. Z uwagi na zagrożenie pożarowe zgłoszenie otrzymali również strażacy. Pożar i znaczne zadymienie dotyczyły budynku administracji. Wiązało się to z ewakuacją funkcjonariuszy i pracowników z budynku.

– Na szczęście opisywana sytuacja to tylko ćwiczenia praktyczne realizowane przez funkcjonariuszy służby więziennej, policji i straży pożarnej. Głównym celem tych działań była weryfikacja rozwiązań dotyczących prowadzenia działań policyjnych w warunkach sytuacji kryzysowej na terenie przyległym do zakładu karnego w bydgoskim Fordonie oraz ocena procesu decyzyjnego dowódcy akcji policyjnej – tłumaczy asp. szt. Lidia Kowalska. Jak informują policjanci, wszyscy uczestnicy profesjonalnie zrealizowali założenia scenariusza.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail