Bydgoszcz
-5C
92% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H -5 • L -5
-3C
Wt
-3C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeW końcu nastała drogowa wiosna. Kluczowe ulice w Bydgoszczy w remoncie
Szubińska, DW 223 - LG (2)
13.05.2017 | 17:56

W końcu nastała drogowa wiosna. Kluczowe ulice w Bydgoszczy w remoncie

Rozpoczęły się działania związane z pierwszym pakietem modernizacji nawierzchni tras na terenie miasta.

Na zdjęciu: Prace na ulicy Szubińskiej rozpoczną się w nadchodzący poniedziałek, 15 maja.

Fot. Leszek Grabowski / archiwum

W poniedziałek rozpoczną się prace przy wymianie nawierzchni na ulicy Szubińskiej. Od kilku dni drogowcy pracują już z kolei na dwóch odcinkach ulicy Fordońskiej.

ZOBACZ TAKŻE: Umowa na budowę drugiego etapu trasy Uniwersyteckiej podpisana. Prace mają ruszyć jeszcze wiosną

Modernizacja wspomnianych ulic to element pierwszego pakietu remontów zaplanowanych na ten rok. W jego skład wchodzi także naprawa ulicy Izabeli Romanowskiej, w rejonie której toczą się prace związane z przebudową ul. Matki Teresy z Kalkuty i sąsiadujących ulic na osiedlu Eskulapa [CZYTAJ WIĘCEJ].

Już w minioną środę, gdy aura nie rozpieszczała ani wykonawców remontów, ani kierowców, drogowcy rozpoczęli prace na dwóch odcinkach ul. Fordońskiej. Nowy asfalt pojawi się na odcinku od ul. Oksywskiej do zakładów Tele-Fonika Kable (jezdni południowa, w kierunku Fordonu) oraz pomiędzy ul. Magazynową a Zakładami Zbożowymi (jezdnia północna, w stronę centrum miasta). Główne prace odbywają się popołudniami oraz wieczorem, w ciągu dnia prowadzona jest z kolei wymiana krawężników. Prace mają zakończyć się 31 maja.

Tego samego dnia zaplanowano finisz prac związanych z wymianą nawierzchni ulicy Szubińskiej pomiędzy ul. Schulza a wylotem z Bydgoszczy w stronę Białych Błot. Harmonogram prac wygląda identycznie jak w przypadku ul. Fordońskiej, tyle że swoje roboty Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia (wygrało przetarg na cały wspomniany wcześniej pakiet remontów) zainauguruje w nadchodzący poniedziałek.

Z uwagi na toczące się prace możliwe są zwężenia jezdni, które – szczególnie w godzinach szczytu – mogą powodować korki.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail