Bydgoszcz
9C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 9 • L 9
12C
Pon
14C
Wt
12C
Sr
19C
Czw
14C
Pt
ZDMiKP: Kolizja w pobliżu przystanku Gdańska/Stadion Zawisza. Możliwe są opóźnienia.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIW nocy pod posterunkiem policji spłonęły radiowozy? Doszło do podpalenia?
wypadek kujawsko-pomorskie
11.06.2018 | 10:54

W nocy pod posterunkiem policji spłonęły radiowozy? Doszło do podpalenia?

Na zdjęciu: Jednym z radiowozów, które spłonęły, była kia ceed.

Fot. archiwum

Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają okoliczności pożaru dwóch radiowozów policyjnych, które zaparkowane były przed posterunkiem w Choceniu. Z pewnością istotna w tej sprawie będzie opinia biegłego z zakresu pożarnictwa. Niewykluczone, że było to celowe podpalenie.

Do zdarzenia doszło dzisiejszej nocy z 10 na 11 czerwca około godziny 2:00. Wówczas dyżurny policji z Włocławka otrzymał zgłoszenie z centrum powiadamiania ratunkowego, że najprawdopodobniej palą się radiowozy zaparkowane przed posterunkiem w Choceniu. Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani policjanci. Wcześniej zgłoszenie w tej sprawie otrzymała również straż pożarna, która także wysłała tam swoje siły. Strażacy z OSP w Choceniu podjęli akcję gaśniczą i ugasili pożar. Poza mundurowymi na miejsce udał się również prokurator i biegły z zakresu pożarnictwa. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że częściowemu spaleniu uległy dwa oznakowane radiowozy stojące przed posterunkiem: kia ceed i opel corsa. Na chwilę obecną trwa szacowanie strat i ustalanie dokładnych okoliczności zdarzenia. Z pewnością istotna w tej sprawie będzie opinia biegłego, nie wykluczone jednak, że było to celowe podpalenie.

Policjanci proszą świadków zdarzenia o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komendą Miejską Policji  we Włocławku przy ul. Okrężnej 25, telefon nr 54 414 5600 lub 54 414 5025.

Powiązane treści