Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 6km/h E
H 13 • L 13
16C
Wt
15C
Sr
14C
Czw
15C
Pt
14C
Sob
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaW piątek poznamy laureatów KFA Klaps. Wcześniej – warsztaty i kino letnie
klaps
07.06.2016 | 19:00

W piątek poznamy laureatów KFA Klaps. Wcześniej – warsztaty i kino letnie

Na zdjęciu: Fragment plakatu promującego wydarzenie.

Fot. Karol Łukanowski

Już w piątek odbędzie się gala finałowa VIII Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Amatorskich KLAPS. Zanim poznamy nazwiska wyróżnionych twórców, odbędą się warsztaty filmowe oraz projekcje najlepszych filmów z tego roku oraz z lat poprzednich.

Konkurs Filmów Amatorskich KLAPS  skierowany jest do młodzieży w wieku od 15 do 24 lat, a za jego organizację odpowiada Samorząd Uczniowski ZSO nr 6 w Bydgoszczy. Filmy można było wysyłać w czterech kategoriach – animowane, fabularne, dokumentalne oraz teledyski.  Spośród rekordowej liczby  191 zgłoszeń do finału zakwalifikowało się trzydziestu twórców, którzy oprócz wyróżnień w poszczególnych kategoriach zawalczą też  o nagrodę Grand Prix przyznawaną przez publiczność.

W czwartek o godzinie 10:00 w kinie Orzeł rozpocznie się projekcja filmów zakwalifikowanych do finału, która z półgodzinną przerwą potrwa do godziny 15:00. Wieczorem, w godzinach 19:00-23:00, w Muzeum Wodociągów przy ul. Gdańskiej 242 odbędzie się Kino Letnie, podczas którego wyświetlane będą najlepsze filmy z poprzednich edycji. Wstęp jest darmowy.

W piątek finaliści konkursu będą mogli wziąć udział w warsztatach filmowych pod okiem Jarosława Kubisztala w Miejskim Centrum Kultury, a o godzinie 18:00 w kinie Orzeł rozpocznie się gala finałowa. W jury znajdą się Konrad Aksinowicz, Krzysztof Nowicki oraz Arkadiusz Hapka.

Szczegółowe informacje można znaleźć także na stronie www.klaps.bydgoszcz.eu oraz na profilu konkursu na facebooku.

Powiązane treści