Bydgoszcz
-2C
Słonecznie
50% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H -2 • L -2
-1C
Wt
-0C
Sr
1C
Czw
3C
Pt
8C
Sob
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaW piątek poznamy laureatów KFA Klaps. Wcześniej – warsztaty i kino letnie
klaps
07.06.2016 | 19:00

W piątek poznamy laureatów KFA Klaps. Wcześniej – warsztaty i kino letnie

Od czwartku do piątku w Kinie Orzeł i Muzeum Wodociągów odbywać będą się wydarzenia związane z VIII finałem KFA Klaps.

Na zdjęciu: Fragment plakatu promującego wydarzenie.

Fot. Karol Łukanowski

Już w piątek odbędzie się gala finałowa VIII Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Amatorskich KLAPS. Zanim poznamy nazwiska wyróżnionych twórców, odbędą się warsztaty filmowe oraz projekcje najlepszych filmów z tego roku oraz z lat poprzednich.

Konkurs Filmów Amatorskich KLAPS  skierowany jest do młodzieży w wieku od 15 do 24 lat, a za jego organizację odpowiada Samorząd Uczniowski ZSO nr 6 w Bydgoszczy. Filmy można było wysyłać w czterech kategoriach – animowane, fabularne, dokumentalne oraz teledyski.  Spośród rekordowej liczby  191 zgłoszeń do finału zakwalifikowało się trzydziestu twórców, którzy oprócz wyróżnień w poszczególnych kategoriach zawalczą też  o nagrodę Grand Prix przyznawaną przez publiczność.

W czwartek o godzinie 10:00 w kinie Orzeł rozpocznie się projekcja filmów zakwalifikowanych do finału, która z półgodzinną przerwą potrwa do godziny 15:00. Wieczorem, w godzinach 19:00-23:00, w Muzeum Wodociągów przy ul. Gdańskiej 242 odbędzie się Kino Letnie, podczas którego wyświetlane będą najlepsze filmy z poprzednich edycji. Wstęp jest darmowy.

W piątek finaliści konkursu będą mogli wziąć udział w warsztatach filmowych pod okiem Jarosława Kubisztala w Miejskim Centrum Kultury, a o godzinie 18:00 w kinie Orzeł rozpocznie się gala finałowa. W jury znajdą się Konrad Aksinowicz, Krzysztof Nowicki oraz Arkadiusz Hapka.

Szczegółowe informacje można znaleźć także na stronie www.klaps.bydgoszcz.eu oraz na profilu konkursu na facebooku.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail