Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
69% wilgotność
Wiatr: 8km/h E
H 3 • L 3
-2C
Sr
-4C
Czw
-5C
Pt
5C
Sob
4C
Nd
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaW przyszłym tygodniu początek remontu mostu na Mińskiej
most_mińska_SG (3)
06.06.2018 | 14:30

W przyszłym tygodniu początek remontu mostu na Mińskiej

Prace potrwają do listopada.

Na zdjęciu: Most znajdował się w złym stanie technicznym.

Fot. Stanisław Gazda

Wykonawca remontu mostu na ulicy Mińskiej – firma Want – ogłosił, że 13 czerwca rozpoczyna prace na terenie przeprawy. Będzie ona całkowicie wyłączona z ruchu pojazdów.

W styczniu 2017 roku most przy stacji kolejowej Bydgoszcz Zachód został czasowo zamknięty zamknięta ze względu na uszkodzenie płyty pomostu. Po wykonaniu niezbędnych prac przywrócono go do użytku, lecz Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zapowiedział, że obiekt wymaga kompleksowego remontu. W grudniu 2017 roku rozpisano przetarg na wyłonienie wykonawcy naprawy. Postępowanie wygrała firma Want z Tczewa, która zaproponowała ofertę w wysokości 5,1 miliona złotych.


CZYTAJ WIĘCEJ: Rozstrzygnięto przetarg na remontu mostu na Mińskiej


Dziś ZDMiKP przekazał, że prace rozpoczną się 13 czerwca. Z tego powodu przeprawa będzie zamknięta dla ruchu pojazdów.  Na każdym z planowanych trzech etapów wykonywania remontu przez most będą mogli jednak przechodzić piesi i przejeżdżać rowerzyści. W związku z zamknięciem mostu Zarząd Dróg ustanowił objazdy.

Ruch samochodowy z ulicy Mińskiej w kierunku ulicy Bronikowskiego będzie poprowadzony objazdem przez ulicę Flisacką i Grunwaldzką. Ruch z ulicy Bronikowskiego w kierunku Mińskiej  będzie poprowadzony objazdem przez ulicę Grunwaldzką z nawracaniem na rondzie gen. Stanisława Maczka i ulicą Flisacką.

Schematy obrazujące trasę objazdu zostaną umieszczone na skrzyżowaniu ulic Mińskiej z Flisacką, na ulicy Bronikowskiego przed skrzyżowaniem z Mińską, na ulicy Grunwaldzkiej (w stronę ronda Maczka) przed ulicą Flisacką oraz na ulicy Pileckiego i Nad Torem w stronę ronda Maczka.

Zakończenie prac zostało zaplanowano na listopad tego roku.

Powiązane treści