Bydgoszcz
7C
Słonecznie
48% wilgotność
Wiatr: 7km/h WNW
H 7 • L 7
5C
Nd
8C
Pon
14C
Wt
15C
Sr
18C
Czw
PILNE: Źle zaparkowany pojazd na ul. Chodkiewicza. Tramwaje linii nr 4 i 6 skierowane zostały na Las Gdański.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleW trakcie pracy pomagała oszustom. Teraz odpowie przed sądem
IMG_8637
22.07.2016 | 09:42

W trakcie pracy pomagała oszustom. Teraz odpowie przed sądem

Pracowniczka banku pomagała oszustom w wyłudzaniu kredytów bankowych.

Na zdjęciu: Pracowniczka banku została zatrzymana w ubiegły wtorek.

Fot. materiały prasowe / KWP Bydgoszcz

Policjanci rozbili szajkę wyłudzającą kredyty bankowe. Oszustwa były możliwe dzięki zaangażowaniu pracowniczki banku która dostawała nagrodę za swoją działalność.

Kobieta, pracująca w jednym z banków mieszczących się na terenie Bydgoszczy, została zatrzymana w ubiegły wtorek (19.07). Wraz z nią do aresztu trafili trzej mężczyźni zaangażowaniu  w wyłudzanie kredytów. Dwóch 49-latków i jedne 23-latek to mieszkańcy powiatu inowrocławskiego i włocławskiego.

Funkcjonariusze ustalili, że kobieta zajmowała się przygotowywaniem dokumentacji bankowej i oceną zdolności kredytowej osób przyprowadzanych przez zatrzymanych mężczyzn. Osoby, na które uruchamiano kredyty to tzw. „słupy”, na które kilka dni przed uruchomieniem kredytu zakładano działalność gospodarczą. W ten sposób, od kwietnia do czerwca tego roku, udzielono ok. 20 kredytów.

Pracowniczka banku za każdy udzielony w ten sposób kredyt otrzymywała gratyfikację od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Straty banku sięgają kwoty ponad 350 tys. zł. Wciąż trwa ustalanie dokładnej sumy, lecz policjanci przypuszczają, że może ona wynieść nawet milion złotych.

Zatrzymane osoby usłyszały zarzuty dokonania oszustwa podczas uzyskiwania kredytu oraz przedłożenia w tym celu nierzetelnych, czy wręcz poświadczających nieprawdę dokumentów. Prokurator zdecydował także o policyjnym dozorze i poręczeniu majątkowym wobec pracowniczki banku i dwóch zatrzymanych. Natomiast jeden z 49-latków najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Podobne wpisy

Powiązane treści