Bydgoszcz
1C
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 1 • L 1
6C
Nd
9C
Pon
5C
Wt
6C
Sr
8C
Czw
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeW WZL nr 2: Festyn Rodzinny „Dla Niepodległej” [ZDJĘCIA]
03.05.2018 | 18:18

W WZL nr 2: Festyn Rodzinny „Dla Niepodległej” [ZDJĘCIA]

Rozpoczął się o godzinie 12.30 i trwał do godziny 18.00 - Festyn Rodzinny „Dla Niepodległej”, zorganizowany 3 maja na terenie Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 2.

Zdjęcia: Stanisław Gazda

Organizatorami wydarzenia byli: Wojewoda Kujawsko-Pomorski oraz Szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych.

Na gości czekała wystawa zaawansowanego technologicznie sprzętu dla nowoczesnych armii, statycznego sprzętu wojskowego i lotniczego; samolotów, śmigłowców, sprzętu pancernego. Imprezie towarzyszyły liczne występy wokalne i taneczne.

Można było posłuchać Koncertu Orkiestry Wojskowej i podziwiać ją podczas musztry paradnej. Był też koncert Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska. Na scenie zaprezentowały się także m.in.: zespół „Salutki” z Klubu IWspSZ Bydgoszcz, zespół „Rogatywki” z Klubu IWspSZ Bydgoszcz, był pokaz taneczny w wykonaniu Szkoły „Planeta Tańca”, występ zespołu tanecznego „Odyseia z Klubu IWsp SZ Bydgoszcz, występ zespołu „Błękitne Berety” z Klubu IWsp SZ Bydgoszcz.

Jedną z większych atrakcji dla dzieci było… malowanie samolotu, a miłośnicy grochówki mogli jedynie narzekać na długaśną kolejkę do okienka.


Powiązane treści